שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

משבר הדואר: עובדי לשכות ההוצאה לפועל מצטרפים לעיצומים

מחר לא תתקיים קבלת קהל בלשכות ההוצאה לפועל וכמו היום לשכות התעסוקה ברחבי הארץ תישארנה סגורות. עובדי הדואר ימשיכו לא לטפל בדברי דואר שמגיעים לישראל מחו"ל

אופיר דור 17:3305.10.14
ההסתדרות תמשיך גם מחר (ב') בצעדי המחאה בניסיון לקדם את החתימה על תוכנית ההבראה בדואר. מחר ימשכו העיצומים של עובדי הדואר, עובדי לשכות שירות התעסוקה ועובדי יחידות המכס בנמלי הים. במקביל יצטרפו לעיצומים עובדי לשכות ההוצאה לפועל.

 

במסגרת העיצומים בלשכות ההוצאה לפועל, לא תתקיים קבלת קהל בסניפים, לא יינתן מענה טלפוני, יופסקו הליכי גבייה ועיקולים ולא יהיה טיפול בתיקי ההוצאה לפועל, לרבות תיקים דחופים.

 

לשכות התעסוקה ברחבי הארץ תישארנה סגורות ולא יינתן שירות פרונטלי או טלפוני. בשל העיצומים של עובדי המכס בנמלי הים צפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם.

 

הפגנת עובדי דואר ישראל בשבוע שעבר. עובדי לשכות ההוצאה לפועל יצטרפו מחר לעיצומים הפגנת עובדי דואר ישראל בשבוע שעבר. עובדי לשכות ההוצאה לפועל יצטרפו מחר לעיצומים צילום: יובל חן

 

במסגרת העיצומים בדואר מחר לא יטופלו דברי הדואר שמגיעים לישראל מחו"ל , לא יחולק דואר רשום, לא יינתנו שירותי דואר למשרדי הממשלה ושירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל. כמו כן, עובדי הדואר לא יטפלו במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות ולא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי, "עובדי דואר ישראל שילמו מחיר יקר מאוד על מנת להציל את החברה ולהבטיח את המשך פעילותה כחברה יעילה יותר. ההסכמות שהושגו בין ועד העובדים וההסתדרות לבין הנהלת הדואר ומשרד האוצר, מהוות גם בשורה אמיתית בהיבט של שיפור השירות לאזרח. אני קורא לשר התקשורת להפגין אחריות ומנהיגות ולהביא לסיום המשבר".

 

בשעה זו נפגשים מנכ"ל משרד התקשורת אבי ברגר, מנכ"ל דואר ישראל חיים אלמוזנינו ויו"ר הדואר חזי צאיג בניסיון להגיע להבנות לגבי תוכנית ההבראה. המחלוקת העיקרית בין משרד התקשורת לבין משרד האוצר והנהלת הדואר, שמונעת את החתימה על תוכנית ההבראה, היא ביחס לצמצום ימי חלוקת הדואר.

 

בין ההסכמות שהושגו בין האוצר, ההנהלה וההסתדרות נקבע כי מספר ימי חלוקת הדואר יופחת מחמישה ימים בשבוע כיום לשניים בלבד. אולם במשרד התקשורת סבורים כי מדובר בצעד דרסטי ולא מידתי ודורשים להפחית את ימי החלוקה לשלושה ימים בלבד, כדי לא לפגוע בשירות לאזרח.

 

כמו כן דורשים במשרד התקשורת הבהרות לגבי הסכמות נוספות ביחס לתוכנית ההבראה, למשל בעניין סגירת סניפי דואר, מעבר למודל של פתיחת דלפקי דואר בתוך חנויות אחרות וזמן המתנה בסניפים.

 

גלעד ארדן, שר התקשורת. פרק הזמן שהקצה בית המשפט למדינה לגיבוש תכנית ההבראה יסתיים באמצע החודש גלעד ארדן, שר התקשורת. פרק הזמן שהקצה בית המשפט למדינה לגיבוש תכנית ההבראה יסתיים באמצע החודש צילום: נמרוד גליקמן

 

בפגישה ביום חמישי בין בכירי האוצר לשר התקשורת גלעד ארדן, הביע ארדן נכונות להסכים לחלוקה דואר 2.5 ימים בשבוע, כלומר שבשבוע אחד הדואר יחולק במשך שלושה ימים (ראשון, שלישי וחמישי) ובשבוע העוקב יחולק יומיים בשבוע (שני ורביעי), כך שלמעשה הדואר יחולק בכל יום עבודה שני. אולם באוצר התנו את המעבר ל־2.5 ימי חלוקה בדואר במקום ליומיים בהפחתת שעות הפעילות של סניפי החברה.

 

במסגרת תוכנית ההבראה הוסכם כי סניפי הדואר יהיו פתוחים במשך שלושה ימים בשבוע עד השעה 20:00 בערב, כדי לשפר את השירות הניתן לציבור. אולם במשרד האוצר סבורים כי אם הפחתת ימי החלוקה תהיה רק ל־2.5 ימים בשבוע, יידרש קיצוץ בסעיפים אחרים כדי להביא את החברה לאיזון תקציבי ועמידה ביעדי כוח האדם.

 

כתוצאה מכך דרש האוצר כי במקביל להפחתה ל־2.5 ימים יוסכם על סגירת הסניפים בשעות הצהריים כך שהם יפעלו במפוצל עד 20:00 בערב ולא ברציפות. ארדן סירב לאפשרות זאת והפגישה הסתיימה ללא הסכמות.

 

במשרד התקשורת רואים את עצמם כמי שנלחמים על השירות שדואר ישראל ייתן לציבור, כאשר לתפיסתם האוצר עסוק בעיקר בשאלת היציבות הפיננסית של החברה וההסתדרות רוצה רק להגיע לחתימה על תוכנית ההבראה כדי למנוע מצב שבית המשפט המחוזי יתערב בניהול החברה. בדיון האחרון בתביעה שהגישו מחזיקי האג"ח, הציב בית המשפט המחוזי למדינה 45 ימים לגיבוש תוכנית הבראה. פרק זמן זה יסתיים לקראת אמצע החודש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x