שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

עובדי חברת חשמל משביתים את מוקד 103

המוקד פנוי לטיפול בתקלות בלבד ואין קבלת קהל. הסיבה: חשש שהחברה מתכננת פגיעה בתנאי העבודה של העובדים, לאחר שהתברר כי הרפורמה שתוכננה לשנה הבאה תקועה

מיקי פלד 11:0305.10.14
עובדי חברת החשמל נוקטים החל מהבוקר (א') בעיצומים. נכון לשעה זו, השיבושים מתרחשים במוקד 103 שפנוי לטיפול בתקלות בלבד ואין קבלת קהל במשרדי החברה. הסיבה לעיצומים היא החשש שהחברה מתכננת פגיעה בתנאי העבודה של העובדים. זאת לאחר שהתברר כי הרפורמה שתוכננה בחברה בשנה הבאה תקועה עקב אי הסכמות בין האוצר להסתדרות. הדירקטוריון הורה למנכ"ל החברה, אלי גליקמן, להכין מה שהוגדר כתוכנית התייעלות.
חברת החשמל. הרפורמה תקועה חברת החשמל. הרפורמה תקועה צילום: אלעד גרשגורן

 

לפני כחודש וחצי הגיעו למתווה מוסכם בין האוצר וההסתדרות ונראה היה שהדברים מתכנסים להסכם, אבל אז הוחלט באוצר שהמתווה לא מקובל על המשרד, והרפורמה כרגע תקועה. תוכנית ההתייעלות של חברת החשמל בנויה על הנחה של אבדן הכנסות, בין השאר בשל הורדת תעריף החשמל, וקיצוץ הוצאות, בעיקר בצד הפיתוח שעשוי להיות מקוצץ ב-3 עד 4 מיליארד שקל. אם החברה תחליט גם על פיטורים, היא תוכל לעשות זאת רק לכמה מאות העובדים הארעיים, מתוך 13 אלף עובדי החברה.

 

בוועד עובדי חברת החשמל אומרים כי הם לא יזמו את העיצומים, אלא מדובר בשיבושים זמניים שנוצרו כתוצאה מאסיפות ההסברה שמקיים הוועד באתרי החברה.

 

מחברת החשמל נמסר כי "אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית. חברת החשמל תכבד את זכויות העובדים אך תנקוט אפס סובלנות כלפי פגיעה כלשהי בחברה והפרת הוראות בית הדין".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x