שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ממשיכים לחכות לארדן: העיצומים בשל המשבר בדואר יתרחבו ביום ראשון

כל לשכות התעסוקה יהיו סגורות וצפויים שיבושים בשחרור סחורות מנמלי הים. עובדי הדואר יפסיקו את הטיפול בכל דברי הדואר שמגיעים לישראל מחו"ל. ארדן מעכב את החתימה על תוכנית ההבראה בדואר בשל התנגדותו למעבר ליומיים חלוקת דואר ביום

אופיר דור 17:3902.10.14

גם ביום ראשון תמשיך ההסתדרות בעיצומים במגזר הציבורי על רקע הסחבת בחתימה על תוכנית ההבראה בדואר ישראל. פירטי תוכנית ההבראה בדואר כבר סוכמו בין ההנהלה, משרד האוצר וההסתדרות, אך שר התקשורת גלעד ארדן ממשיך לעכב את החתימה לאור דרישתו לעבור מחמישה ימי חלוקת דואר בשבוע לשלושה ימים, ולא ליומיים כפי שסוכם בין שאר הגורמים.

 אבי ניסנקורן אבי ניסנקורן צילום: עמית שעל

 

היום נערכה פגישה בין ארדן לבין ראש אגף תקציבים באוצר אמיר לוי ומנהל רשות החברות אורי יוגב, כשהצדדים שוב לא הצליחו להגיע להסכמות. בפגישה נבחנה שוב האפשרות של מעבר ל-2.5 ימי חלוקת דואר, כך שבשבוע אחד יחולק הדואר שלושה ימים בשבוע ובשבוע שלאחר מכן יומיים בשבוע. למעשה נראה שהפערים בין הצדדים דווקא התרחבו כששוב התגלו חילוקי דעות לגבי שעות הפתיחה של סניפי הדואר לאחר יישום תוכנית ההבראה, נושא שנראה היה כבר סגור.

 

ביום ראשון יחלו עובדי שירות התעסוקה בעיצומים, כל לשכות התעסוקה ברחבי הארץ יהיו סגורות ולא יתקיימו קבלת קהל או מענה טלפוני. בנוסף, יצטרפו עובדי המכס בנמלי הים של אשדוד וחיפה לעיצומים וצפויים שיבושים בשחרור סחורות וחומרי גלם. עובדי משרד התיירות ועובדי היחידה למיסוי מקרקעין ששבתו היום ישובו לעבודה סדירה.

 

בנוסף החל מיום ראשון יחריפו השיבושים בדואר ויופסק הטיפול בכל דברי הדואר שמגיעים לישראל מחו"ל. כמו כן לא תהיה חלוקת דואר רשום, לא יהיה טיפול בשירותי הדואר של משרדי הממשלה, לא יינתנו שירותי דואר דיפלומטי לשגרירויות והנציגויות הזרות בישראל, לא יהיה טיפול במערך הקנסות של מערכת בתי המשפט, משטרת ישראל והרשויות המקומיות ולא יתאפשר עדכון העברת בעלות על רכב בסניפי בנק הדואר ובמשרד התחבורה.

 

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר כי "בלתי נתפס שהמשבר של עובדי הדואר ועובדי הקבלן ממשיך להעמיק בזמן שכל הפתרונות מונחים על השולחן. אני קורא לשר התקשורת לגלות מנהיגות אחראית ולסיים את המשבר בהקדם, הן לטובת העובדים והן למען ההבראה של הדואר".

 

לדברי שמעון פרג'ון, יו"ר ועד עובדי הדואר, "7,000 עובדים ובני משפחותיהם מקבלים את יום כיפור בתחושה קשה של אי וודאות. בזמן זה מקבלי ההחלטות חייבים לעשות חשבון נפש עמוק ולהחליט האם אנחנו רוצים מדינה של שוק עבדים".

 

הבוקר הפגינו מאות מעובדי הדואר בכניסה לערים הגדולות. העובדים חסמו צמתים מרכזיים בתל-אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע במחאה על העיכוב בפתרון המשבר על אף שהושגו ההסכמות הנדרשות בין ההסתדרות לבין האוצר והנהלת החברה לגבי סעיפי תוכנית ההבראה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x