$
חדשות נדל

המכללה האקדמית נתניה מוסיפה שני בניינים למעונות הסטודנטים שלה

המעונות החדשים מצטרפים לשני בניינים קיימים ויוסיפו עוד כ-130 מיטות בהשקעה של כ־25 מיליון שקל

עינת פז-פרנקל 07:3930.09.14
המכללה האקדמית נתניה החלה בהקמת שני בנייני מעונות סטודנטים בני 130 מיטות בהיקף השקעה שנאמד ב־25 מיליון שקל. המעונות החדשים מצטרפים לשני בניינים קיימים, ויחד יהיו במכללה כ־400 מיטות. הקמת הבניינים, בשטח כולל של 4,500 מ"ר, צפויה להסתיים בעוד כשנה, לקראת שנת הלימודים תשע"ו.

 

בסך הכל שטח המעונות במכללה יהיה 25.8 אלף מ"ר בנוי, והם יציעו כמה סוגים של דירות מאובזרות: דירות סטודיו ליחידים או לזוגות, דירות שותפים של 2 ו־3 חדרים, דירות גן ועוד. המחירים מתחילים מ־1,150 שקל למגורים בדירת שלושה שותפים (שכר הדירה החודשי הממוצע בשוק לדירת 2.5–3 חדרים באזור השרון הוא כ־3,455 שקל כיום, כך על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה).

 

הדמיה של בנייני המעונות החדשים במכללה הדמיה של בנייני המעונות החדשים במכללה

 

במתחם הסטודנטים ייבנו גם בריכת שחייה, מגרשי טניס וכדורסל, אולם ספינינג, קפטריות ועוד. האדריכל הוא צ'ארלי דוראל, ואת הפרויקט תקים ותנהל חברת איסתא מלונות, שמתפעלת את המתחם הקיים. הקבלן המבצע הוא פדלון חברה לבנייה.

 

ב־4 בספטמבר חשף "כלכליסט" כי שנת הלימודים האקדמית תיפתח ללא מעונות סטודנטים חדשים, וזאת שלוש שנים אחרי שהמליצה ועדת טרכטנברג על הוספת 10,000 מיטות למעונות באוניברסיטאות ובמכללות. רק מאות ספורות של חדרים החלו להיבנות בתקופה זו, ועל פי אומדני התאחדות הסטודנטים, כ־306 אלף סטודנטים צפויים להתחרות השנה על כ־20.5 אלף מיטות במעונות – 15 תלמידים למיטה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x