$
בארץ

המשק ממשיך להתכווץ: הייצור התעשייתי ירד בחודשים מאי-יולי ב- 6.7%

חמישה ימים לאחר שהלמ"ס עדכנה כלפי מטה את אומדן הצמיחה ברבעון השני של השנה ל- 1.5% בלבד היא מפרסמת נתונים המעידים גם על המשך ההתמתנות ברמת הפעילות הכלכלית במשק

אמנון אטד 13:2421.09.14
חמישה ימים אחרי שעדכנה כלפי מטה את אומדן הצמיחה ברבעון השני של השנה ל- 1.5% בלבד, מפרסמת היום (א') הלמ"ס נתונים מעודכנים נוספים, המעידים גם הם על המשך ההתמתנות ברמת הפעילות הכלכלית במשק. בשלושת החודשים מאי-יולי ירד היקף הייצור של כלל מפעלי התעשייה, כולל ענפי הכרייה והחציבה, בשיעור שנתי של 6.7%, וזאת בהמשך לירידה בשיעור שנתי של 5.9% שנרשמה בו בשלושת החודשים הקודמים. בכל שבעת החודשים הראשונים של השנה נרשמה בייצור התעשייתי, המהווה כרבע מכלל התוצר של הסקטור העסקי, עלייה סמלית של 0.4% בלבד בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

גן התעשייה בתל חי (ארכיון) גן התעשייה בתל חי (ארכיון) צילום: עמית מגל

 

מנתוני הלמ"ס מתברר עוד כי בהיקף הייצור של ענפי ההייטק (אלקטרוניקה, ציוד בקרה ופיקוח, מחשוב ותרופות) נרשמה בתקופה הנסקרת ירידה בשיעור שנתי של 3.4%, בהמשך לירידה גדולה הרבה יותר של 11.1% שנרשמה בשלושת החודשים הקודמים. בתקופה ינואר-יולי גדל סך הייצור של סקטור מוביל זה במשק בשיעור אפסי של 0.3% בלבד. הייצור של ענפי התעשייה המעורבת-עילית (כימיה, מכונות, ציוד חשמלי וכלי הובלה) ירד בתקופה הנסקרת בשיעור שנתי של 5.3%, בהמשך לירידה של 3% שנרשמה בו בשלושת החודשים הקודמים.

 

בייצור של ענפי התעשייה המעורבת-מסורתית (מוצרי מתכת, גומי, פלסטיקה ועוד) נרשמה בתקופה מאי-יולי ירידה בשיעור שנתי של 4.6%, ובענפי התעשייה המסורתית (מזון, טקסטיל, הלבשה ונייר) נרשמה ירידה של 2%. בתקופה הנסקרת קטן מספרם של העובדים בכלל ענפי התעשייה בשיעור שנתי של 0.8%, בהמשך לירידה של 0.4% בשלושת החודשים הקודמים. בכל שבעת החודשים הראשונים של השנה גדל מספרם של עובדי התעשייה, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה בשיעור סמלי של 0.3%.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x