$
בארץ

נתניהו: "המיליארדים שהשקענו בביטחון הצילו את כלכלת ישראל"

על רקע דיוני התקציב, אמר רה"מ בוועידת הסייבר הערב בת"א כי "המיליארדים שהשקענו בכיפות ברזל איפשרו לכלכלה להמשיך לתפקד במהלך המבצע בעזה. נצטרך להגדיל את תקציב הביטחון במיליארדי שקלים רבים"

אופיר דור 19:1414.09.14

"בזכות האחריות שגילינו מבחינה כלכלית, מצבה של ישראל היה טוב יותר משל מדינות אחרות בשנים האחרונות", כך פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו את דבריו בוועידת הסייבר הערב (א') בת"א. 

 

 

על רקע דיוני התקציב, נתניהו שב על עמדתו כי יש להגדיל את תקציב הביטחון אך לא לגרום לגירעון גדול מדי. לדבריו, "מדינת ישראל צריכה גם היום תקציב אחראי שלא ידרדר את כלכלתה. אנחנו צריכים כסף כדי להתמודד עם כל האיומים הביטחוניים כמו דעאש, החמאס, החיזבאללה. המיליארדים שהשקענו בביטחון עד היום הצילו את כלכלת ישראל. ההשקעה בכיפת ברזל ובגדר ההפרדה איפשרו למשק לתפקד גם בימי המבצע האחרון ומנעו בריחה של השקעות". הערב נודע כי שר האוצר יאיר לפיד קיבל החלטה אסטרטגית להסכים חלקית לדרישת מערכת הביטחון לתוספת תקציב, והמשא ומתן מול לשכת ראש הממשלה נע בשלב זה סביב תוספת של 8-6 מיליארד שקל, ולא 11 מיליארד שקל כפי שדרשה מערכת הביטחון

 

נתניהו אמר כי "היתה ביקורת על ההוצאה המופרזת בביטחון אבל אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה ללא ההשקעה זאת. אנחנו נצטרך להגדיל את תקציב הביטחון במיליארדים רבים כדי לענות על הצרכים אבל חשוב שלא נידרדר לאוברדראפט, לגירעון בלתי נשלט".

  

כיפת ברזל במהלך "צוק איתן" כיפת ברזל במהלך "צוק איתן" צילום: אבי רוקח

 

נתניהו התייחס גם למכתב הסרבנות של יוצאי יחידת 8200 ואמר כי "האיום על ישראל ניזון גם מגורמים בתוכנו. סרבנות ראויה לגינוי ופסולה בכל דרך, במיוחד שהיא כוללת האשמות מופרכות. צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם וההשמצות חסרות הבסיס לא יפגעו ביחידה 8200 ועבודתה החשובה למדינה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x