$
בארץ

דיוני מע"מ 0%: החרדים השמיעו נאומים מעברם של לפיד וסלומינסקי

חברי יש עתיד בוועדת הכספים דחו את הצעת ח"כ גפני להעלות את הצעת החוק להצבעות בלי נימוקים בתחילת מושב הכנסת הבא. בתגובה השמיעו אנשי הקואליציה הקלטה של לפיד לפני הבחירות שבה יצא נגד הגדלת הגירעון

רוני זינגר 16:3911.09.14

אחרי שחברי סיעת יש עתיד דחו את הצעתו של ח"כ משה גפני (יהדות התורה) להפסיק את הדיונים בחוק מע"מ 0% ולחדשם, בלי פיליבסטר, במושב הכנסת הבא - חזרו היום (ה') חברי האופוזיציה לוועדת הכספים בכוחות מחודשים.

  

 

לאור דחייה ההצעה, נמשכו הדיונים כמתוכנן, כאשר חברי הכנסת המתנגדים לה המשיכו לעשות ככל שביכולתם כדי להאט את התנהלות הדיונים.

 


 

תרגיל חדש שנמצא לצורך העניין הוא השמעת שורה של נאומים, באמצעות מכשיר הפלאפון שמוצמד למיקרופונים של הוועדה. ח"כ יצחק כהן (ש"ס) השמיע כשעתיים קטעים נבחרים מנאום שנשא שר האוצר יאיר לפיד, בטרם הבחירות ובו הוא יוצא נגד הגדלת הגירעון בניגוד לעמדתו כיום. עוד הושמעו הקלטות של מיקי לוי, סגן שר האוצר, שהביע בעבר התנגדות לביטול המע"מ. כמו כן הושמעה הקלטה של יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי שהתבטא בעבר נגד חוק מע"מ 0%. 

 

ח"כ יצחק כהן (ש"ס) ח"כ יצחק כהן (ש"ס) צילום: נמרוד גליקמן

 

כאמור, בשעות הצהריים נעצרו הדיונים בוועדת הכספים, זאת לאחר שחברי הכנסת החרדים בראשם משה גפני, הציעו לחברי הכנסת מיש עתיד להפסיק לקיים את הדיונים בהצעת החוק ולהמשיכם רק במושב הכנסת הבא שיתחדש בסוף אוקטובר. עם זאת, חברי הכנסת החרדים לא התייחבו להסיר את ההתנגדויות הרבות שהגישו להצעת החוק.

 

לאחר התייעצות סיעתית, חזרו חברי הכנסת של יש עתיד עם תשובה ולפיה הם דוחים את הצעת החרדים ודורשים להמשיך לקיים את הדיונים המרתוניים, במהלך הפגרה, בהצעת החוק. ב"יש עתיד" ממשיכים להביע ביטחון בכך שבתום הדיונים, שבהם נוקטת האופוזיציה בפיליבסטר מתמשך, הצעת החוק תעבור בוועדת הכספים ולאחר מכן במהלך מושב החורף גם במליאת הכנסת.

 

יש לציין כי הצעתו של גפני לא זוכה לתמיכתם של כל חברי האופוזיציה. ח"כ יצחק כהן (ש"ס) אמר ל"כלכליסט": "התנגדתי להצעה. הדיון כפי שהוא מתנהל כעת ובאוירה הציבורית שנוצרה הולך וצובר התנגדויות בציבור למרות הקומבינות והעסקאות האפלות מאחורי הקלעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x