$
בארץ

עובדי משרד החוץ שוב מאיימים בשביתה: "באוצר מפגינים זלזול מתמשך"

סאגת הסכם השכר של עובדי מסרבת להגיע לסיומה; לטענת העובדים הם עוברים 'מלחמת התשה' מבית ומחוץ בקידום חתימה על ההסכם החדש; הוועד ייכנס אסיפה ביום א' הקרוב

רוני זינגר 15:2710.09.14

סאגת עובדי משרד החוץ לא נגמרת: חצי שנה אחרי שנחתמו הבנות לתנאי שכר מעודכנים בין עובדי משרד החוץ למשרד האוצר איומי השביתה שבים ונשמעים. ועד עובדי משרד החוץ יכנס אסיפת ביום א' הקרוב, זאת לאחר שלטענת העובדים מנכ"ל משרד החוץ עצמו, לצד פקידי משרד האוצר, גוררים רגליים ולא מאפשרים לחתימה סופית על הסכם ההבנות.

 

אתמול שלחו העובדים מכתב לשר החוץ אביגדור ליברמן ובו ביקשו את התערבותו במה שהם מכנים "מלחמת ההתשה המכוערת נגד עובדי משרד החוץ". במכתב מבקשים העובדים מליברמן שיסייע בקידום החתימה על הסכם השכר החדש, וכותבים כי "אנחנו נתקלים אף בקשיים מבית. הנהלת משרד החוץ מפגינה אזלת יד מקוממת בחוסר יכולתה למסור את המסמכים הנדרשים לצורך קידום ההסכם", ומציינים כי זה חמישה חודשים שמנכ"ל משרד החוץ לא מעביר לידי נציגי העובדים מסמכים הדרושים לקידום ההסכם. העובדים כותבים כי הנהלת משרד החוץ היא שאמורה להתניע ולקדם את התהליך המתמשך יותר מדי זמן, לחתימה על הסכם השכר ואולם כותבים כי "לדאבוננו אנו חשים כי מנכ"ל המשרד איננו מסוגל להתמודד עם המשימה הזו, שהוטלה עליו".

 

ניסים בן שטרית, מנכ"ל משרד החוץ. לטענת העובדים לא העביר לנציגי העובדים מסמכים הדרושים לקידום ההסכם ניסים בן שטרית, מנכ"ל משרד החוץ. לטענת העובדים לא העביר לנציגי העובדים מסמכים הדרושים לקידום ההסכם צילום: אלכס קולומויסקי

 

עוד מציינים העובדים כי גם משרד האוצר גורם לסחבת בכך שפגישות בעניין מתבטלות וכן כאשר מוצגים נוסחי הבנות שאינם תואמים לנוסחים שסוכמו בין הצדדים בחודש אפריל, בתום שביתת משרד החוץ שפרצה על רקע מחאת העובדים בעניין תנאי עבודתם. "נציגי משרד האוצר הפגינו זלזול מתמשך בתהליך ונראה כי במקום להביע רצון טוב ולהוביל לקידום ההסכם מול העובדים, פעלו בצורות שונות ל"מסמס" את ההסכמות ולדחות ככל האפשר את החתימה על ההסכם", כותבים נציגי העובדים במכתב שהופנה לליברמן.

 

כזכור, באפריל השנה הסתיימו סכסוך עבודה שארך כשנה בסופו הוכרזה שביתה בת כחודש, של עובדי משרד החוץ וזאת במסגרת מאבק לשיפור תנאי שכרם. השביתה חסרת התקדים כללה גם סגירת פעילות בנציגויות שונות בעולם. בסיומה הגיעו עובדי החוץ להבנות חדשות עם פקידי האוצר בנוגע לקביעת שכר השליחים בחו"ל, פיצוי על אובדן הכנסה של בן הזוג של השליח, תשלום עבור דריכות מבצעית של עובדי המשרד ופיצוי על אובדן הפנסיה של משפחות השליחים. עוד סוכם על הרחבת התמיכה במשפחות השליחים בתחום החינוך וההכשרה המקצועית לבני הזוג.

 

מנכ"ל משרד החוץ, נסים בן שטרית, מסר בתגובה לדברים: "על אף ההשמצות של ועד העובדים את אלו העוסקים במלאכה, מנכ"ל משרד החוץ וצוותו ימשיכו לפעול באופן נחוש לסיום הסכסוך ולמען המשרד ועובדיו".

 

ואילו ממשרד האוצר נמסר בתגובה כי "משרד האוצר פועל יחד עם הנהלת משרד החוץ כדי לעגן את ההסכמות בין הצדדים להסכם קיבוצי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x