שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

בגלל פערי השכר: איש עסקים יפצה את גרושתו שלא עבדה ב-100 אלף שקל

ביהמ"ש חייב איש עסקים מצליח לשלם לגרושתו את הפיצוי משום שהיא נותרה בבית לגדל את הילדים וכעת כושר ההשתכרות שלה נמוך

ענת רואה 09:2607.09.14

השופט נפתלי שילה מבית המשפט למשפחה בתל אביב חייב גבר לשלם לגרושתו כ־100 אלף שקל כפיצוי על הפרשי כושר השתכרות ביניהם. הגבר הוא איש עסקים מצליח המשתכר עשרות אלפי שקלים בחודש שבבעלותו חברות ונכסים נוספים, ואילו אשתו נותרה מרבית השנים בבית וגידלה את הילדים, כך שכיום בעת הגירושים כושר ההשתכרות שלה נמוך למדי.

 

לצורך קביעת הפיצוי ערך השופט תחשיב שלפיו פערי ההשתכרות בין השניים עומדים על 15 אלף שקל לחודש (כשהאשה משתכרת כיום 7,000 שקל לחודש והגבר 22 אלף שקל), ומתוך סכום זה הפחית את המזונות, 3,000 שקל בחודש, שאותם ישלם הגבר לגרושתו. מאחר שהשניים היו נשואים 22 שנה, פסק השופט שמקדם הפיצוי הוא 22% מהפרש ההשתכרות, וזאת לתקופה של 36 חודשים ובסך הכל 98 אלף שקל.

לבני הזוג לשעבר שני ילדים.

 

גירושים (אילוסטרציה). ביהמ"ש קבע שמגיע לאשה פיצוי גירושים (אילוסטרציה). ביהמ"ש קבע שמגיע לאשה פיצוי צילום: שאטרסטוק

 

לטענת האשה, הם התגרשו לאחר שבעלה בגד בה עם עובדת שלו. האשה שיוצגה על ידי עו"ד רות דיין ולפנר ועו"ד ורד רוס־מזור, דרשה שבמסגרת איזון המשאבים בין הצדדים ישלם לה בעלה לשעבר מיליוני שקלים, ואילו הגבר טען, באמצעות עו"ד אורי וייס ועו"ד רונן עדיני, שיש לאפשר לו לתת לאשתו מניות בחברות.

 

במסגרת חלוקת הרכוש, בית המשפט הורה לגבר לשלם לאשה בנוסף את מחצית שווי המניות בסכום של כ־3 מיליון שקל, לאחר שהשופט שילה ציין שהוכח שבני הזוג לשעבר אינם יכולים לשתף פעולה בניהול עסק שבו לאשה אין שום מושג, ולכן יש להעביר לה את חלקה בכסף בשבעה תשלומים שנתיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x