$
בארץ

בלי פרופורציה - הסיוע לדרום שווה לתקציב החטיבה להתיישבות

אם הממשלה בוחרת להתייחס כך לסיוע לתושבי הדרום, היא אינה יכולה להמשיך להסתיר את תקציב החטיבה להתיישבות שמוקדש ליו"ש

עמרי מילמן 06:5704.09.14
בתחילת השבוע אישרה הממשלה את התוכנית לסיוע לעוטף עזה ולשדרות בסכום של 1.3 מיליארד שקל על פני 4-5 שנים. 950 מיליון שקל הם תוספת תקציבית וכ־350 מיליון שקל יגיעו מתקציבי משרדים שונים שגם כך יועדו לדרום.

 

מתוך הסכום הכולל, 200 מיליון שקל יוקצו באופן תמוה להרחבת כביש 232 מצומת סעד לכרם שלום. כשהממשלה מרחיבה, מתקנת או אפילו בונה כבישים במרכז, היא אינה מציגה זאת כ"סיוע לתל אביב" או "סיוע לירושלים", אך כדי להגדיל באופן מלאכותי את סכום הסיוע היא הכניסה את הרחבת הכביש לסל הסיוע לדרום.

 

בסופו של דבר התוכנית שיצאה לדרך בהוד והדר תחת כותרת של "סיוע" לדרום שבמצוקה מקצה בפועל סכום שנע בין 200 ל־250 מיליון שקל בשנה לעשרות יישובים ולעיר עם יותר מ־20 אלף תושבים, בזמן שיותר מ־200 מיליון שקל עוברים לחטיבה להתיישבות מדי שנה — מחציתם ליו"ש ומחציתם מחולקים בין הנגב, הגליל והגולן, וחלק הארי ניתן במחשכים.

 

ראוי לשים את תוכנית הסיוע הממשלתית בפרופורציה. אם הממשלה בוחרת להתייחס כך לסיוע לתושבי הדרום, היא אינה יכולה להמשיך להסתיר את תקציב החטיבה להתיישבות שמוקדש ליו"ש. ואם היא רואה זאת כסכום זניח שאפשר להעביר מתחת לשולחן, היא אינה יכולה להציג אותו כ"תוכנית דגל" להצלת הדרום.

   

בנימין נתניהו ובוגי יעלון בנימין נתניהו ובוגי יעלון צילום: איי אף פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x