$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

בעוטף עזה יאלצו לחכות: בוטלה ישיבת הממשלה הקרובה

הישיבה שתוכננה ליום ראשון לא תתקיים. אחת הסיבות, ככל הנראה, לאפשר לשרים לצאת לחופשה לאחר שלא עשו זאת באוגוסט בשל מבצע "צוק איתן". בישיבה היתה אמורה להיות מוצגת תוכנית לסיוע וחיזוק ישובי עוטף עזה, שעוררה מחלוקות רבות

רוני זינגר 20:0303.09.14

ישיבת הממשלה שהיתה אמורה להתקיים ביום ראשון הקרוב בוטלה, כך נודע ל״כלכליסט״. אחת הסיבות שכנראה עומדות מאחורי הביטול היא בכדי לאפשר לשרי הממשלה לצאת לחופשה, זאת לאחר שבמהלך חודש אוגוסט לא עשו זאת בשלב מבצע ״צוק איתן״.

 

ואולם, ההחלטה מפתיעה שכן בתחילת השבוע הודיע ראש הממשלה בישיבת הממשלה שהתקיימה כי בישיבה הבאה תוצג תוכנית הממשלה לסיוע ולחיזוק יישובי עוטף עזה.

 

נציגי המועצות האזוריות של העוטף עמלו קשות לצד אנשיו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה במהלך הימים האחרונים, במטרה להספיק ולגבש תוכנית שתענה על כל צרכיהם של התושבים באזור. הדבר נעשה בלחץ רב ולתוך השעות הקטנות של הלילה, בכדי להספיק עד ליום ראשון, וביממה האחרונה התגלעו ויכוחים מרים בין הצדדים בנוגע למספר היישובים בעוטף שיוסווגו תחת ההגדרה "ישובי קו קדמי" ובכך יזכו להטבות גדולות יותר.

 

בית באשקלון שנפגע במהלך צוק איתן בית באשקלון שנפגע במהלך צוק איתן צילום: רויטרס

 

הערב היו אמורים ראשי המועצות האזוריות בעוטף לקבל את טיוטת התוכנית, שכאמור מעוררת מחלוקת ונודע כי לאור הוויכוחים, נמצאו פתרונות חדשים שיוצעו בקרוב לראשי המועצות.

 

כאמור לצד זאת, הודיעה היום לפתע מזכירות הממשלה לשרים, כי ישיבת הממשלה הקרובה בוטלה בכדי לאפשר לשרים דווקא עכשיו לקחת חופשה ולבלות עם בני משפחותיהם, ולפיכך לא תעלה תוכנית הסיוע לאישור, מה שייתן עוד כמה ימים לצדדים לדון בסוגיות שונות שאולי טרם הגיעו בהן להסכמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x