$
בארץ

הסכם קיבוצי ראשון לעובדי פי גלילות מאז ההפרטה

שבע שנים לאחר שהופרטו עובדי פי גלילות של דלק, הם יקבלו תוספות שכר וקביעות לעובדים חדשים

מיקי פלד 13:3417.08.14

הסכם קיבוצי ראשון בחברת פי גלילות, מאז ההפרטה ב-2007, נחתם היום בין הסתדרות לקבוצת דלק. 40 עובדי מסופי ניפוק הדלקים בבאר שבע, ירושלים, אשדוד וחיפה יקבלו תוספות שכר של 450 שקל, תוספות על משמרות מיוחדות ועוד.

 

ההסכם קובע כי העובדים יקבלו תוספת של 160% על כל שעת עבודה ביום שישי, תעריף של 150% על קריאת פתע ותעריפים שונים למשמרות לילה ומשמרות אחרות. כמו כן, נקבע כי במקרה בו ההנהלה תרצה לבצע שינוי קבוע בסדרי המשמרות היא תידרש לעשותו בהסכמה עם העובדים, ובהיעדר הסכמה, יובא העניין לבורר חיצוני.

 

מנכ"ל פי גלילות משה קראדי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר ועד העובדים אלכס קבאצ'קו בחתימה על ההסכם הקיבוצי מנכ"ל פי גלילות משה קראדי, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר ועד העובדים אלכס קבאצ'קו בחתימה על ההסכם הקיבוצי

 

בנוסף, ההסכם הקיבוצי מגדיר תקופה של שנה לקבלת קביעות לעובדים חדשים. אלו שהמשיכו לעבוד במעבר מחברה ממשלתית לפרטית הם כבר בעלי קביעות. עוד ההסכם מגדיר זכאות לקרן השתלמות לאחר חמש שנות ותק. כמו כן, העובדים יקבלו ארוחות מסובסדות ושי לחג פעמיים בשנה על סך 400 שקל בכל חג.

 

אלכס קבאצ'קו, יו"ר ועד עובדי דלק פי גלילות אמר כי: "אני גאה בכך שהצלחנו להתאגד ולחתום על הסכם קיבוצי, שמבטיח לנו העובדים ביטחון תעסוקתי. אנו חברי הוועד יכולים היום להבטיח לעובדים שיש מאחוריהם ועד חזק שדואג לשמור עליהם ולשפר את זכויותיהם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x