$
בארץ

הרצוג דורש להדיח את סלומינסקי מתפקידו כיו"ר ועדת הכספים

יו"ר האופוזיציה פנה בבקשה ליו"ר הכנסת וליו"ר הקואליציה. זאת בעקבות הדיון בו הרחיק סלומינסקי את ח"כ סתיו שפיר מהוועדה לאחר שדרשה הסברים על הקיצוץ בתקציב התחבורה לטובת הביטחון

רוני זינגר 15:2514.08.14

ראש האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה יצחק (בוז'י) הרצוג פנה הבוקר (ה') בבקשה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וליו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין בדרישה להעביר את יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי מתפקידו.

 

זאת בעקבות דיון שהתקיים בוועדת הכספים בנושא העברת 3.3 מיליארד שקל לתקציב הביטחון על חשבון תקציבים לתחבורה הציבורית, פיתוח משק המים והיערכות לרעידות אדמה, בו הרחיק סלומינסקי את ח"כ סתיו שפיר (העבודה) מהוועדה. זאת לאחר ששפיר שהתעקשה במשך דקות ארוכות לקבל תשובות בנוגע לקיצוץ של 125 מיליון שקל בתחבורה הציבורית.

 

לדברי הרצוג, "לא יתכן שמיליארדים מכספי הציבור עוברים מיד ליד מבלי שיסופקו הסברים ראויים לחברי הכנסת ולציבור כולו". עוד אמר כי "סלומינסקי הפך את ועדת הכספים לצינור להעברת כספים להתנחלויות על חשבון אזרחי מדינת ישראל ולמנוף לביצוע קומבינות פוליטיות בחסות סיעת 'יש עתיד'".

 

ניסן סלומינסקי. "הפך את ועדת הכספים לצינור להעברת כספים להתנחלויות"
ניסן סלומינסקי. "הפך את ועדת הכספים לצינור להעברת כספים להתנחלויות" צילום: אוהד צויגנברג

 

הרצוג הוסיף כי "הרחקתה של ח"כ סתיו שפיר מהדיון רק משום שביקשה לשאול שאלות בנוגע להעברות התקציביות מעידה כי סלומינסקי אינו מעוניין לתת דין וחשבון, כפי שהוא מחויב חוקית ומוסרית, על העברות תקציביות והשלכותיהן. סתימת הפיות הזאת אינה מקובלת עליי ועל חבריי לאופוזיציה ועל כן דרשתי להעביר אותו מתפקידו".

 

הדיל הפוליטי שנרקם בין הבית היהודי לבין יש עתיד ולפיו יעביר שר האוצר כסף להתנחלויות ובתמורה יקדם הבית היהודי את חוק מע"מ 0% נחשף בשבועות האחרונים ב"כלכליסט".

 

מלשכתו של יו"ר ועדת הכספים, סלומינסקי נמסר: "רחמיי על בוז'י הרצוג ומפלגת העבודה שאינם מוצאים את מקומם בספסלים האחוריים של האופוזיציה. טועה בוז'י הרצוג וטועה מפלגת העבודה אם הם חושבים שבדרך הזו הם יזכו לדעת קהל חיובית. מאז כהונתי כיו"ר ועדת הכספים הונהגה שקיפות מלאה וחופש דיבור שלא היה כמותו בוועדה. אני מאפשר לחברי הועדה וגם לחברי כנסת שאינם חברי הועדה לדבר בכמות שמעולם לא הייתה בוועדת הכספים. אני מזמין את ח"כ בוז'י הרצוג יו"ר מפלגת העבודה להואיל ולהשתתף בישיבות ועדת הכספים ולצפות בהתנהגות הבלתי נאותה של חברת סיעתו. מפלגת הבית היהודי ואני כיו"ר ועדת הכספים פועלים כדי להטיב עם הציבור הרחב במדינת ישראל, ואילו בוז'י עסוק בניסיונות להרוויח הון פוליטי על גב הציבור, וזאת במקום לתמוך בקידום יוזמות שמטרתן יצירת שינוי חברתי עמוק ואמיתי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x