$
בארץ

העברות תקציביות השבוע: מיליארד שקל לביטחון, 20 מיליון להתנחלויות

התקציב להתנחלויות אושר במסגרת פשרה בין לפיד לאנשי "הבית היהודי" סביב קידום חוק מע"מ 0%

רוני זינגר 23:4109.08.14

ועדת הכספים תדון ביום שלישי הקרוב בשורה של בקשות להעברות תקציביות ובראשן סכום של מעל מיליארד למערכת הביטחון.

 

 

 

עוד תתבקש הוועדה לאשר העברתם של 20 מיליון שקל להתנחלויות - תקציב שאישר שר האוצר יאיר לפיד להעביר, במסגרת פשרה שהגיע אליה עם אנשי "הבית היהודי", סביב קידום חוק מע"מ 0%.

 

 

יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: אלכס קולומויסקי

 

העברת הסכום האמור היא בהמשך להחלטת ממשלה שהתקבלה מיד לאחר חטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים לפני כחודשיים. הממשלה החליטה להעביר להתנחלויות סכום של ארבעה מיליון שקל, וזאת עבור סיוע נפשי וחיזוק האוכלוסיה האזרחית. אלא שבשבועות האחרונים התברר שההעברה התקציבית הזו תפחה באורח פלא ל-40 מיליון שקל, אותם התבקשה הוועדה לאשר. חברי הוועדה סירבו לאשר את ההעברה, בין היתר לאחר שנטען כי סבלם הנפשי של ילדי הדרום לא פחות מזה של ילדי ההתנחלויות, הסובלים מחטיפת הנערים, ועוד נטען כי לא ברור כלל כיצד התגבשה ההחלטה כי הסיוע הפסיכולוגי יעלה לסכום זה. כיוון שכך, לא אושרה עד כה ההעברה התקציבית הזו.

 

בשבועות האחרונים, עם התקדמות המשא ומתן בין "יש עתיד" לאנשי "הבית היהודי", ובהם יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי סביב קידום חוק מע"מ 0% - הגיעו הצדדים לפשרה ולפיה הכסף אכן יעבור לשטחים, אך במקום 40 מיליון יעברו 20 מיליון שקל.הדיונים על חוק מע"מ 0% יתקיימו בימי שלישי ורביעי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x