$
בארץ

בצל הפסקת האש: 350 משאיות חירום נכנסו לעזה

ישראל אפשרה לקבוצת רופאים ממזרח ירושלים להיכנס לעזה במעבר ארז, ופצועים מעזה ממשיכים להגיע לבתי החולים בגדה ובמזרח ירושלים

דני רובינשטיין 08:2006.08.14
מתאם הפעולות במשרד הביטחון פרסם אתמול כי 350 משאיות עם ציוד חירום עברו ביומיים האחרונים מישראל לעזה במעבר כרם שלום. המשאיות נשאו ציוד רפואי ותרופות, מצרכי מזון, מים ומכלי מים ומשאבות, וכן 138 ליטר בנזין, 366 ליטר סולר ו־85 אלף טונות של גז. כמו כן העבירה חברת החשמל לעזה גנרטורים, ומשרדי האו"ם טיפלו בתיקון כמה קווי תקשורת ומתקני מים בעזה.

 

תושבים ברצועת עזה תושבים ברצועת עזה צילום: איי אף פי

 

מעבר כרם שלום היה פתוח לסירוגין בכל ימי המלחמה, אולם על פי דיווחי המשרד לעניינים הומניטריים של האו"ם וסוכנות אונר"א, סיוע החירום המגיע לעזה רחוק מלענות על הצרכים המיידיים ברצועה. אספקת החשמל משובשת לחלוטין מאז הפגיעה במכלי הדלק ותחנת הכוח של עזה לפני שבוע. כתוצאה מכך אין אספקת מים סדירה לרוב התושבים. כמו כן נפסקה העבודה ברבות מהמאפיות בעזה ומורגש מחסור בלחם. על פי דיווחי האו"ם, כ־65 אלף נפש בעזה נותרו ללא קורת גג.

 

ישראל אפשרה לקבוצת רופאים ממזרח ירושלים להיכנס לעזה במעבר ארז, ופצועים מעזה ממשיכים להגיע לבתי החולים בגדה ובמזרח ירושלים. האו"ם גם מנסה לגייס תוספת של עובדים סוציאליים ופסיכולוגים לסייע בטיפול במשפחות ובילדים שנפגעו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x