$
בארץ

לפיד הכריז על 3 מסלולי פיצויים לתושבי הדרום; תוקם קרן לטובת עסקים קטנים

החשבת הכללית הכריזה על קרן אשראי של 100 מיליון שקל לעסקים קטנים. בנוסף, משרד האוצר הודיע על הקמת קרן בהיקף של 25 מיליון שקל לפיצוי עסקים קטנים של מילואימניקים שנקראו בצו 8 ולכן עסקיהם נפגעו

תומר ורון 13:4030.07.14

במסיבת עיתונאים שכינס היום (ד') שר האוצר עם צמרת משרדו הוא הכריז על 3 מסלולים ירוקים למתן הפיצויים שיהיו על בסיס מתווה הפיצויים של 'עמוד ענן'. ועדת הכספים החליטה הבוקר  לדחות ליום ראשון הקרוב את ההחלטה בנושא הפיצויים העקיפים תדחה ליום א'.

 

 

המסלול ראשון הוא מסלול שכר – מעסיק יוכל להעביר בקשה לפיצויים עבור פגיעה בשכר של העובדים שלא הגיעו לעבודה עקב המבצע. המסלול השני הוא מסלול מחזורים – מעסיק יוכל להגיש בקשה לפיצויים על בסיס הפגיעה במחזור עסקיו לעומת התקופה המקבילה אשתקד והמסלול השלישי הוא מסלול הוצאות עודפות - מעסיק יהיה זכאי להגיש בקשה לפיצוי על הוצאות עודפות שנפלו על עסקיו.

 

החשבת הכללית, מיכל עבאדי בויאנג'ו הכריזה על קרן אשראי של 100 מיליון שקל לעסקים קטנים. הקרן תעבוד דרך הבנקים ומטרה להעניק הלוואות לעסקים קטנים. "המטרה היא שבתוך 9 ימים מאז בקשת הלוואה, התהליך יושלם", אמרה עבאדי בויאנג'ו. "היה לנו חשוב לספק במהירות לעסקים נזילות וחמצן עסקי".

 

כמו כן משרד האוצר הודיע על הקמת קרן בהיקף של 25 מיליון שקל לפיצוי עסקים קטנים של מילואימניקים שנקראו בצו 8 ולכן עסקיהם נפגעו. "הקרן תפעל לא רק עבור עסקים בטווח של 0-40 ק"מ", אמר לפיד.

 

מנכ"לית משרד האוצר יעל אנדורן התייחסה למצבו של המשק הישראלי ואמרה כי ניסיון העבר מראה כי המשק מתאושש מהר מאוד ממשברים כאלה. "האינדיקטורים הכלכליים מצביעים על חוסנו של המשק גם בתקופות כאלה".

  

מסיבת העיתונאים באוצר: יעל אנדורן (מימין), יאיר לפיד ומיקי לוי מסיבת העיתונאים באוצר: יעל אנדורן (מימין), יאיר לפיד ומיקי לוי צילום: עמית שעל

 

משה אשר, מנהל רשות המסים הוסיף כי רשות המסים קיבלה עד היום 2,000 תביעות לפיצויים. "אנחנו מטפלים בכולם וכבר מתחילים בשיקום בפיזי", אמר אשר. באשר למתווה הפיצויים הוסיף אשר כי הוחלט להתחיל אותו כבר עכשיו כדי לשמר את החוסן של יישובי הדרום. "רצינו שתהיה ודאות. לא רצינו לחכות לסוף המבצע או להכנס לויכוחים על טווחים יותר גדולים – לא היינו יוצאים מזה", אמר אשר.

 

אשר הוסיף כי רשות המסים תאפשר בקשה למקדמות לעסקים קטנים. "המקדמה תהיה מבוססת על עמוד ענן כדי שיהיה פתרון מהיר", הדגיש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x