$
בארץ

בשל הימשכות המבצע: המפקח על הבנקים מרחיב את ההקלות בחשבונות העו"ש

דודו זקן הנחה את הבנקים להמנע מהגבלת חשבונות של חיילי מילואים ולאפשר חריגה ממסגרות אשראי ללקוחות המתגוררים בטווח של 40 ק"מ מרצועת עזה, גם אם חשבונם מתנהל בסניף מרוחק. בנוסף, הוא יאפשר לבנקים לא לרשום הפסדי אשראי על לקוחות פרטיים בדו"חות שיוגשו בחודש הבא

תומר ורון 14:2827.07.14

בשל הימשכות מבצע "צוק איתן" והמצב המיוחד בעורף, בנק ישראל פרסם היום (א') הקלות עבור לקוחות הבנקים, המתווספות להקלות שפרסם המפקח על הבנקים, דודו זקן, ב-9 ליולי עם תחילת המבצע.

 

זקן הנחה את הבנקים לאפשר חריגה ממסגרות האשראי המאושרות ללקוחות המתגוררים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה, גם אם אינם מנהלים את חשבון העו"ש בטווח זה. כמו כן הנחה הבנקים להימנע מהגבלת חשבון או בעל חשבון של חיילי מילואים, וזאת בעקבות צ'קים שסורבו.

 

המפקח גם הורה לפעול בהתאם לתקנות של שרת המשפטים, לפיהן צ'קים שסורבו של מי שנקרא לשירות מילואים לא ירשם כצ'ק שסורב ובכך לא ייכנס לנתוני היסטוריה בעייתים על בעל החשבון, נתונים שעלולים להביא לסגירת חשבונו בעתיד או לגרום לו בעיות בקבלת אשראי.

 

בצד הבנקים, המפקח אפשר להם לקראת הגשת הדו"חות הכספיים שיתפרסמו בחודש הבא לא לרשום הפסדי אשראי על לקוחות פרטיים ולהפעיל שיקול הדעת בקביעת ההוצאות להפסדי האשראי, לאור השלכות המצב הנוכחי. הוראה זו למעשה תאפשר לבנקים לנהוג בגמישות יותר עם לקוחות אשר נקלעו לקשיי פירעון נוכח המצב.

 

המפקח על הבנקים, דודו זקן המפקח על הבנקים, דודו זקן צילום: מיקי אלון

 

בבנק ישראל מציניים כי בנוסף להרחבת ההקלות, המפקח על הבנקים הנחה את המערכת הבנקאית להפעיל שיקול דעת ולבחון ברגישות המתבקשת כיצד ניתן להקל על אוכלוסיית הלקוחות שנפגעת כתוצאה מהמבצע הצבאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x