$
בארץ

רשות המסים תוכל לשלול מבעלי חוב רשיון נהיגה, דרכון וכרטיס אשראי

ועדת החוקה אישרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק הקובעת הגבלות על בעלי חוב, שהרשות לא הצליחה לגבות במשך למעלה משנה

עמרי מילמן 12:1922.07.14

רשות המסים תוכל לשלול מבעלי חוב רשיון נהיגה, דרכון וכרטיס אשראי. כך אישרה היום ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת. הצעת החוק תעבור עכשיו לקריאה שנייה ושלישית. 

 

 

הצעת החוק של רשות המסים, הקובעת שורת הגבלות על בעלי חוב, שהרשות לא הצליחה לגבות במשך למעלה משנה.

 

תיקון הצעת 'חוק להעמקת גביית המסים והגברת האכיפה', מאפשר לרשות המסים להטיל הגבלות על בעל חוב שימנעו ממנו להחזיק רשיון נהיגה ולקבל דרכון ישראלי, לעכב את יציאתו מהארץ (להוציא מקרים מיוחדים), לקבוע שהוא לקוח מוגבל בבנקים, להגבילו מלהשתמש בכרטיס אשראי ולהגביל אותו מלייסד תאגיד.

 

משה אשר. "אנחנו מפסידים מיליוני שקלים" משה אשר. "אנחנו מפסידים מיליוני שקלים"

 

ברשות המסים מסבירים כי מהלך זה מצטרף לשורת צעדים נוספים שאושרו לאחרונה בכנסת, כמו האישור לעקל רכב של בעל חוב בשטחים ציבוריים ולא רק בקרבת ביתו. מטרת החוק שנועדה לחזק את יכולת רשות המסים לגבות חובות גדולים של נישומים שהתחמקו מתשלום חובם לקופת המדינה.

 

מנהל רשות המסים, משה אשר, אמר בישיבת הוועדה: "מיליוני שקלים נגזלים מקופת הציבור מדי שנה על ידי חייבים, המוצאים דרכים יצירתיות 'להתעלם' מהחוב. הרחבת הכלים כדי לגבות את החוב, היא חלק ממהלך רחב יותר של רשות המסים להעמיק את הגבייה".

 

רשות המסים מסרה בתגובה: "החוק מאפשר, לאחר שנה של נסיונות גבייה בכלים הקיימים העומדים לרשות המסים, להעביר את החובות לרשם ההוצאה לפועל, שהוא בעל סמכות שיפוטית עצמאית וזאת, לשם הפעלת אמצעים וסמכויות נוספות (ההגבלות המיוחדות). שימוש בסמכות זו מקובלת בגביית חובות אזרחיים שונים ואין סיבה שדווקא חובות המס לאוצר המדינה יהיו נחותים ביכולת האכיפה שלהם. כמובן שמי שיסדיר את חובות מול רשות המסים, ממילא מייתר את הצורך בהפעלת ההגבלות המיוחדות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x