שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

ההסתדרות: הקנס על שיתוק הנמל בעת לחימה אינו חוקי

בארגון דורשים לבטל את העונש שהטילה ההנהלה על יו"ר ועד נמל אשדוד, שהשבית את העבודה בעת המבצע בעזה

ליאור גוטמן 21:2721.07.14

ההחלטה להעמיד לדין את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אבינועם שושן, לדין משמעתי ולקנוס אותו עקב הוראתו להשבית את הנמל בשעת לחימה אינה חוקית ובטלה מיסודה. כך הודיע אתמול (ב') יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי להנהלת הנמל.

 

 

 

בימים הראשונים למבצע בעזה החליט שושן לשלוח את העובדים לביתם מבלי ליידע את ההנהלה או לתאם את הנושא מול פיקוד העורף. המהלך גרם להשבתה של הנמל בניגוד להוראות הצבא, והוביל להוצאת שני צווי מניעה: מבית הדין לעבודה בבאר שבע וממשרד הכלכלה.

 

 

נמל אשדוד נמל אשדוד צילום: אריאל שרוסטר

 

בעקבות ההשבתה זומן שושן לשימוע מול הנהלת אשדוד, שאליו לא הגיע בעקבות הוראת ההסתדרות. בשימוע שנערך שלא בנוכחותו החליטה ההנהלה לנזוף בשושן להפחית תשלום של חצי יום עבודה משכרו. עוד נקבע כי אם המקרה יחזור יושעה שושן ל־90 יום.

 

אתמול הודיעה ההסתדרות להנהלת הנמל כי תוצאות השימוע לא מקובלות עליה ולכן הן בטלות. לטענת אדרי, שושן למד על תוצאות השימוע מאתר "כלכליסט", מה שמטיל ספק רב בתום הלב של ההליך. עוד נטען כי ההליך אינו חוקי, שכן ההסתדרות הנחתה את שושן שלא להגיע לשימוע, וכי העונש שהוטל עליו מנוגד להסכם הקיבוצי. מבחינת ההסתדרות, מדובר בהליך "פגום שמהווה ניסיון ציני ובוטה לפגוע בעבודה המאורגנת בנמל".

 

בהנהלת הנמל הופתעו מעמדת ההסתדרות ובמכתב תגובה ששלחו לארגון באמצעות עו"ד יעקב מלישקביץ ממשרד נ. פיינברג הגדירו את הטענות כ"עזות מצח". בנמל דוחים את הטענות ומתכוונים להחיל את הקנס שהוטל על שושן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x