$
בארץ

עוד לפני מבצע 'צוק איתן': הייצור התעשייתי ירד ב-4.1%

בחודשים מרץ-יוני נרשמה ירידה עוד גדולה יותר של 4.8% בהיקף הייצור של ענפי ההיי-טק. בתקופה זו קטן מספרם של העובדים בכלל ענפי התעשייה ב-0.8%

אמנון אטד 14:5020.07.14

ארבעה ימים אחרי שעדכנה את אומדני הצמיחה לרבעון הראשון של השנה כלפי מעלה, מפרסמת היום (א') הלמ"ס סדרת נתונים מעודכנת יותר, שמצביעים שוב על תפנית שלילית בהיקף הפעילות הכלכלית במשק.

 

 

בשלושת החודשים מרץ-מאי ירד היקף הייצור של כלל מפעלי התעשייה, כולל ענפי הכרייה והחציבה, בשיעור שנתי של 4.1%, לעומת עלייה של 3.1% שנרשמה בשלושת החודשים הקודמים.

 

בכל חמשת החודשים הראשונים של השנה נרשמה בייצור התעשייתי, המהווה כרבע מכלל התוצר של הסקטור העסקי, עלייה מתונה של 1.5% בלבד בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה.

 

מנתוני הלמ"ס מתברר עוד, כי בהיקף הייצור של ענפי ההיי-טק (אלקטרוניקה, ציוד בקרה ופיקוח, מחשוב ותרופות) נרשמה בתקופה הנסקרת אף ירידה גדולה יותר, בשיעור שנתי של 4.8%. מתחילת השנה גדל סך הייצור של סקטור מוביל זה בשיעור זניח של 0.5% בלבד.  

 

פארק התעשייה, עמק חפר (ארכיון) פארק התעשייה, עמק חפר (ארכיון) צילום: ז'רר לפונד

 

הייצור של ענפי התעשייה המעורבת-עילית (כימיה, מכונות, ציוד חשמלי וכלי הובלה) ירד בשלושת החודשים האחרונים בשיעור שנתי של 3.4%, לעומת עלייה קלה של 0.4% בשלושת החודשים הקודמים.

 

בייצור של ענפי התעשייה המעורבת-מסורתית (מוצרי מתכת, גומי, פלסטיקה ועוד) נרשמה ירידה קלה של 0.8%. לעומת ירידות אלה, נרשמה בתקופה הנסקרת עלייה של 4.9% בייצור של ענפי התעשייה המסורתית (מזון, טקסטיל, הלבשה ונייר), בהמשך לעלייה של 5% בשלושת החודשים הקודמים.

 

בשלושת החודשים מרץ-מאי קטן מספרם של העובדים בכלל ענפי התעשייה בשיעור שנתי של 0.8%, לעומת יציבות שנרשמה במספרם בשלושת החודשים הקודמים. בכל חמשת החודשים הראשונים של השנה גדל מספרם של עובדי התעשייה, בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה בשיעור סמלי של 0.2%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x