שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בוטל הליך ביזיון ביהמ"ש נגד יו"ר רשות החשמל אורית פרקש-הכהן

מדובר בתביעה שאותה הגיש ועד חברת החשמל נגד פרקש-הכהן אישית בטענה שהיא הפרה לכאורה את הוראת ביהמ"ש וניסתה לשנות חד צדדית את הסטטוס-קוו במשק החשמל

ליאור גוטמן 14:5817.07.14

ההליך המשפטי שהיה אמור להוביל לתביעת ביזיון בית המשפט נגד יו"ר רשות החשמל אורית פרקש-הכהן בוטל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

מדובר בתביעה שאותה הגיש ועד חברת החשמל נגד פרקש אישית בטענה שהיא הפרה לכאורה את הוראת בית המשפט וניסתה לשנות חד צדדית את הסטטוס-קוו במשק החשמל. השינוי שיוחס לה לכאורה מתייחס לאישור מקדמי שרשות החשמל נתנה לשתי תחנות כוח פרטיות - דוראד ודליה אנרגיה - להקים שתי תחונות כוח חדשות.

 

אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל צילום: עמית שעל

 

מדוע בוטל הליך הבקשה לביזיון בית משפט מול אורית פרקש-הכהן? מקורבים לוועד מסבירים שאתמול ניתנה החלטה בבית הדין הארצי לעבודה שמתירה לקדם רפורמות במשק ומבלי לפגוע בתנאי ההעסקה של עובדי חברת החשמל. לפיכך, התביעה נגד פרקש-הכהן חייבת להצמד לפסיקה האחרונה, ולכן היא התייתרה אוטומטית. עם זאת, בוועד עובדי חברת החשמל לא מוותרים על הניסיון להצר את הקדמה במשק האנרגיה והם צפוים להגיש בקשה חדשה על ביזיון בית משפט מול רשות החשמל שתכלול שוב הפנייה אישית נגד פרקש-הכהן.

 

תביעה אישית של רגולטור במשק היא נדירה יחסית ואינה מתקבלת בעין יפה בשל הניסיון לערבב בין ויכוח מקצועי לפן האישי. התביעה המקורית של ועד עובדי חברת החשמל נגד פרקש-הכהן זכתה לביקורת מקיר אל קיר לרבות אחת מהנהלת חברת החשמל עצמה שטענה שמדובר בתביעה שגויה שאסור שתהפוך לפרסונלית, וכן פניה ממנכ"ל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב, שביקש מיו"ר הוועד מיקו צרפתי להפסיק ולפגוע במשק החשמל.

 

פרקש-הכהן כבר הודיעה שתמשיך לקדם את משק החשמל והיא לא תרתע מאיומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x