$
בארץ

צוק איתן

סוכל פיגוע מנהרה; ישראל נוצרת אש - הירי מעזה נמשך

שעתיים לאחר שהפסקת האש נכנסה לתוקפה נשמעה אזעקה במועצה האזורית אשכול ו-3 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים. עוד לפני 10:00 נורו מטחים כבדים שהסתיימו ביירוטים ובנפילות בשטחים פתוחים בדרום ובשרון

כתבי ynet 12:5017.07.14

בשעה שישראל נוצרת אש הירי מעזה לעבר יישובי הדרום - נמשך. בשעה 10:00 נכנסה לתוקף הפסקת האש, אך לאחר שעתיים של שקט נשמעה ב-12:00 (יום ה') אזעקה במועצה האזורית אשכול ושלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. עוד לפני כניסת הפסקת האש לתוקף לא הפסיק חמאס לירות וטיווח את ערי ישראל החל משעות הבוקר. אזעקות נשמעות ביישובי השרון, בעמק חפר, בשפלה, בבאר שבע, אשקלון וגוש דן. אזרחים דיווחו על הדי פיצוצים במרכז הארץ, על שובלי יירוט מעל פתח תקווה וגם "בומים" בפר סבא. רקטה נפלה בשטח פתוח ליד באר שבע.

כמו כן, התקבלו דיווחים על רסיסים סמוך למתחם כלא השרון. שני אנשים מאבן יהודה ופתח תקווה נפגעו קל לאחר שמעדו ונחבלו בריצה למרחב המוגן, ודווח על שני נפגעי חרדה ביהוד וראש העין. רקטה אחת יורטה בשרון ואחרת נפלה בשטח פתוח. בכל האירועים אין נפגעים ואין נזק. במטח האחרון נרשמו נפילות בשטח פתוח ברעננה, רסיס אותר בפתח תקווה כתוצאה מיירוט וגם ליד מושב בצרה אותרה נפילה בשדה פתוח. כל האירועים מטופלים על ידי כוחות חבלה ומשטרה מרחביים

 

בעזה דווח כי החל משעה עשר נראו אנשים ברחובות ותנועת מכוניות, שעד כה לא התקיימה מאז החל מבצע צוק איתן. צה"ל השתלט על שידורי הטלוויזיה בעזה והציע לתושיבם לנצל את הזמן כדי לרכוש תרופות ומזון, וסייג כי יתקוף בעזה אם חמאס ייפר את הפסקת האש.

 

מנהרה בעזה (ארכיון)
מנהרה בעזה (ארכיון) צילום: בלומברג

 

צוותי מד"א מעניקים טיפול רפואי לשמונה נפגעים, ובהם שלושה פצועים באורח קל שמעדו ונחבלו בדרך למרחב מוגן בפתח תקווה, אבן יהודה ובאר שבע.ביהוד, ראש העין, הרצליה ופתח תקווה טופלו חמישה נפגעי חרדה. בשל פגיעת רקטה בקו מתח גבוה, יש כעת הפסקת חשמל ביישובים חולית, סופה וכרם שלום. צוותי חברת החשמל, באישור גורמי הביטחון, יצאו לשטח לאתר ולתקן את התקלה.

 

מוקדם יותר, סמוך לשעה 04:30, סוכל ניסיון חדירה באמצעות מנהרה באזור קיבוץ סופה. ככל הנראה 13 מחבלים זוהו על ידי צה"ל וחוסלו אחרי שצה"ל תקף משני צדי הגבול. החיילים תקפו את פיר המנהרה ונמסר על סיכול הפיגוע ופגיעה במחבלים. אין נפגעים ישראלים, תושבי האזור נשארו שעות נעולים בבתיהם. בבוקר: אזעקות בדרום, בשפלה, גוש דן והשרון.

 

במקביל להתרחשויות, נמשכים בקהיר השיחות והמגעים להפסקת אש. ראש השב"כ יורם כהן, ראש האגף המדיני ביטחוני עמוס גלעד ושליחו של נתניהו עו"ד יצחק מולכו ייצגו את ישראל בקהיר בשיחות מו"מ מול חמאס בתיווך מצרי. בישראל ובחמאס הסכימו לבקשת שלי האו"ם במזרח התיכון, רוברט סרי, להפסקת אש הומניטרית, שתימשך חמש שעות. סוכנות ידיעות טורקית דיווחה כי חמאס הסכימה גם היא להפסיק את האש במהלך החלון ההומניטרי, והדיווח אושר על ידי דובר הארגון בעזה, סמי אבו זוהרי.

 

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כתב בעמוד הפייסבוק שלו כי הכרזת האש היא לטובת טיפול בתושבי עזה וגינה את ניסיון החדירה שסוכל בקיבוץ סופה. "הם פשוט חיות אדם, ובמקורותינו כבר נאמר 'הקם להורגך השכם להורגו'", כתב. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x