שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

נצחון למדינה - בית הדין הארצי לעבודה אישר לקדם רפורמות במשק החשמל

בית הדין הארצי לעבודה קיבל חלקית את ערעור המדינה וקבע שמי שאחראי על שמירת תנאי העבודה של עובדי חברת החשמל היא חברת החשמל עצמה. לפיכך, בכל הקשור למשק החשמל כולו אין מניעה לקדם רפורמות שונות

ליאור גוטמן 11:5616.07.14

בית הדין הארצי לעבודה משחרר את משק האנרגיה מהקפאון ששרר בו בשלושת החודשים האחרונים. בפסק דין שפורסם הבוקר (ד), שניתן בהרכב של שלושה שופטים בראשות נשיא בית הדין לעבודה יגאל פליטמן, נקבע שהמדינה יכולה לבצע שינויים במשק החשמל מבלי שאלו יחשבו כשינוי הסטטוס קוו בענף או כפגיעה בזכויות עובדי חברת החשמל.

שעון חשמל שעון חשמל צילום: מאיר פרטוש

 

הפסיקה הבוקר ניתנה כחלק מערעור שהגישה המדינה בחודש שעבר כנגד פסק דין מוקדם שניתן באפריל האחרון בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה. פסק הדין של בית הדין האזורי קבע שכל חיבור של תחנת כוח פרטית או אפילו הענקת רישיון למתקנים סולארים מהווים לכאורה שינוי של הסטטוס קוו במשק החשמל ועלולים להיחשב לכאורה כפגיעה במעמדם של עובדי חברת החשמל. הפסיקה האמורה הקפיאה הלכה למעשה את פעולתם של כל השחקנים במשק האנרגיה עד למצב קיצוני בו שר האנרגיה סילבן שלום סרב לחתום על אישורי הפעלה של תחנות כוח פרטיות בשל החשש שהדבר יחשב לביזיון בית הדין.

 

הבוקר כאמור בית הדין הארצי לעבודה קיבל את ערעור המדינה באופן חלקי, ואמר שמי שאחראי על שמירת תנאי העבודה של עובדי חברת החשמל היא חברת החשמל עצמה. לפיכך, בכל הקשור למשק החשמל כולו אין מניעה לקדם רפורמות שונות.

 

"אין ספק בעינינו, כי המדינה, בכובעה כריבון, מוסמכת ורשאית להחליט על ביצוע שינוי מבני ורפורמה מקיפה במשק החשמל ובחברת החשמל", אומר בית הדין הארצי לעבודה, ובכך מתיר לכל מיני גופים שחיכו לרישיון הפעלה, לסגירה פיננסית או להיתר להזמנת ציוד להתקדם עם התכניות העסקיות שלהם. במקביל, וכדי שלמישהו לא יהיה ספק שלא מדובר באישור גורף לעצב מחדש את כל מערכת יחסי העבודה במשק החשמל במעמד צד, בית הדין הארצי לעבודה מזהיר ש"לעובדים עומדת הזכות להכריז על סכסוך עבודה בכל הקשור לתנאי העבודה והביטחון התעסוקתי כתוצאה מהרפורמה המתוכננת במשק החשמל ובחברת החשמל. כך גם סירוב מטעם המדינה לקיים משא ומתן עם נציגות העובדים, שעל מהותו נעמוד בהמשכם של הדברים, מהווה עילה לגיטימית לנקיטת צעדים ארגוניים", לרבות הכרזה על סכסוך עבודה או השבתה של שירותים שונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x