$
בארץ

צוק איתן

חמאס ממשיך לפגוע בעצמו: רקטה שנורטה ניתקה קו מתח גבוה לרצועה

לפי חברת החשמל, מדובר בקו המספק חשמל לעשרות אלפי פלסטינים ברצועת עזה. בחברה מבהירים כי לא יבוצע תיקון במקום מחשש לחיי העובדים. מדובר בפגיעה השנייה השבוע בתשתיות חשמל לרצועה

ליאור גוטמן 19:5015.07.14

חברת החשמל מודיעה לפני שעה קלה (ג) שרקטה שנורתה מרצועת עזה ניתקה קו מתח גבוה שמסספק חשמל לעשרות אלפי פלסטינים. מדובר בניתוק שני רק בשבוע האחרון, כאשר בחברת החשמל מבהירים שבהנחיית שר האנרגיה סילבן שלום לא יבוצע תיקון במקום מחשש לחיי עובדי חברת החשמל. מי שמספק את עיקר החשמל לרצועת עזה היא חברת החשמל עצמה באמצעות עשרה קוו מתח גבוה.

הניתוק הנוכחי למעשה מותיר בידי הפלסטינים רק שמונה קווי מתח גבוה. ברצועת עזה עמצה משתמשים מדי פעם בגנרטורים מקומיים אולם הביקוש שם (כ280 מגה וואט) עולה פי כמה על ההיצע, כך שבמהלך שעות היום נרשמות בשכונות שונות הפסקות חשמל ארוכות.

 

תקיפת צה"ל בעזה במהלך מבצע "צוק איתן" תקיפת צה"ל בעזה במהלך מבצע "צוק איתן" צילום: אי פי איי

 

יצוין שהרשות הפלסטינית חייבת לחברת החשמל כ-1.5 מיליארד שקל עבור אספקת חשמל לאורך 2013 ו-2014 שלא שולמה. במאי האחרון תבעה חברת החשמל את חברת החשמל המזרח ירושלמית ודרשה לקבל ממנה 531 מיליון שקל. בית המשפט המחוזי בירושלים הטיל עיקול של 380 מיליון שקל על נכסי הספק הפלסטיני, אולם שבוע לאחר מכן הוגש ערעור ומאז לא התקדם דבר בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x