שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

סלומינסקי ביטל את ההצבעה על העברת 40 מיליון שקל ליהודה ושומרון

זאת לאחר שהבין כי לא יוכל להעבירה בוועדה. למרות הטענה כי לפיד אישר את ההעברה, חבר סיעתו עופר שלח עצר אותה בהתנגדותו: "האם יש לכם הסבר איך הסכום קפץ מ-5 מיליון שקל ל-40 מיליון שקל?"

רוני זינגר 15:5615.07.14

יו"ר ועדת הכספים ניסן סלומינסקי החליט לבטל את ההצבעה על העברת 40 מיליון שקלים לשטחי יהודה ושומרון, לאחר שחברי הקואליציה ח"כ עופר שלח (יש עתיד) וח״כ אלעזר שטרן (התנועה) הודיעו כי לא יתמכו בהעברת הכסף.

ניסן סלומינסקי ויאיר לפיד. שר האוצר אישר, אבל חברי סיעתו התנגדו ניסן סלומינסקי ויאיר לפיד. שר האוצר אישר, אבל חברי סיעתו התנגדו צילום: אוהד צויגנברג

 

מדובר בסכום כסף שעמד בתחילה על 5 מיליון שקלים שאושרו בהחלטת ממשלה להעברה לשטחים וזאת על רקע חטיפת שלושת הנערים. אלא שבשבועיים שחלפו מאז החלטת הממשלה ועד היום, תפחו באופן לא ברור, 5 מיליון השקלים ללא פחות מ -40 מיליון שקל. נציג משרד האוצר אמר בדיון כי 40 מיליון השקלים סוכמו בין שר האוצר יאיר לפיד (יש עתיד) לבין שר הפנים גדעון סער (הליכוד). ואולם, בדיון התברר כי אף שלפיד אישר רשמית את ההעברה, הרי שחבר סיעתו שלח היה

זה שתקע בפועל את העברת הכסף - כשהתנגד לה. "האם יש לכם הסבר איך הסכום קפץ מ 5 מיליון שקל ל-40 מיליון שקל?" פנה שלח לנציג האוצר, שהשיב: "הסכום חושב על בסיס שעות פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, העצמת נוער, גיבוש ולכידות בקהילה, וכדומה". על דברים אלה הגיב ח״כ שטרן: "פודים טרגדיה בכסף! למה לחבר בכלל את הבקשה לחטיפה? תכף יגידו תודה מזל שחטפו, שלא נדע, למה לקשור זה בזה?".

 

ח״כ סתיו שפיר (העבודה) אמרה ״יש קונצנזוס מוחלט שצריך לשמור על כל ילד במדינה שלא יקרה מה שקרה באירוע החטיפה. אבל בסכום שאתם מבקשים אפשר לדאוג למונית ממוגנת לכל ילד בשטחים כדי שלא יחטף. כל זאת כאשר כסף לדרום עדיין לא עבר בכלל לנפגעי עמוד ענן. איך התנפח הסכום מ-5 מיליון ל-40 מיליון?״.

 

כאמור, לאחר שהבין סלומינסקי כי לא יצליח להעביר את ההעברה התקציבית, הוריד אותה מסדר היום. בהמשך היום אושרו העברות ענק לשורה של משרדים ממשלתיים, בהן 1.1 מיליארד שקלים לטובת הדיור הציבורי תחת משרד השיכון, תוספת של כ- 100 מיליון שקלים לפרויקט עזיבה מרצון של המסתננים, וכן מעל 11 מיליון שקלים לבית הנשיא, לאחר שעם תום כהונת הנשיא שמעון פרס מוצתה קופת בית הנשיא עד השקל האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x