$
בארץ

צוק איתן

מתחילת המבצע: ירידה של 17% בהיקף עסקאות האשראי

השוואת ממוצע העסקאות היומי מתחילת מבצע "צוק איתן" לנתוני חודש יוני מצביעה על ירידה בפעילות העסקית במשק; עוד עולה כי בהשוואה לנתוני יוני חלה ירידה של 7% במשיכות המזומן מכספומטים

תומר ורון 17:4013.07.14

ירידה של 17% בהיקף העסקאות שנעשו בכרטיסי האשראי מאז תחילת המבצע "צוק איתן", כך עולה מבדיקת חברת שב"א (שירותים בנקאים אוטומטיים) שהשוותה ממוצעים יומיים מאז התחיל המבצע אל מול חודש יוני 2014. היקף הירידה במחזור העסקאות מצביע על כך שאכן חלה ירידה בפעילות העסקית במשק.

שב"א, חברה שנמצאת בבעלות הבנקים הגדולים בישראל, היא אחראית על המערכת שמבצעת את כל עסקאות כרטיסי האשראי בישראל. על פי נתוני החברה, הממוצע היומי במחזור עסקאות האשראי עמד מאז תחילת המבצע על 556 מיליון שקל בעוד הנתון הזהה בחודש יוני השנה עמד על 665 מיליון שקל. בהתאם, נרשמה גם ירידה של 16% במספר הפועלות שמבצע הציבור באמצעות כרטיסי האשראי. בנוסף, לא נרשם שינוי משמעותי בהוצאה ממוצעת לעסקה: 221 שקל, בחודש יוני, לעומת 218 מאז תחילת המבצע.

 

פגיעת רקטה בבאר שבע בשבוע שעבר. עלייה של 13% בסכום המשיכה פגיעת רקטה בבאר שבע בשבוע שעבר. עלייה של 13% בסכום המשיכה צילום: איי אף פי

 

בכל הנוגע למשיכות מזומנים מהכספומטים, נתוני שב"א מראים כי קיימת גם ירידה של 7% במספר המשיכות שמבצע הציבור. מנגד, נרשמה עלייה של כ-13% בהוצאה הממוצעת כשבכל משיכה משך הציבור 560 שקל בהשוואה ל-495 בממוצע בחודש יוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x