$
בארץ

בשל המצב הביטחוני: בנט חתם על צו המאפשר לרתק עובדים חיוניים לעבודתם

בין המפעלים שהוכרזו כחיוניים - נמל אשדוד, שעובדיו השביתו הבוקר את הפעילות בו בשל ירי הרקטות. על פי ההערכות, הצו יורחב גם לעובדי חברת החשמל, המים והתחבורה. בתוך הורה לפיד על דחיית מועד תשלום המסים התקופתיים לתושבי קו העימות

ליאור גוטמן 20:2308.07.14

לשר הכלכלה נפתלי בנט נמאס לשמוע שוועדי העובדים משביתים את החברות הממשלתיות השונות. הערב (ג') חתם השר בנט על צו המאפשר למשרד הכלכלה לרתק עובדי מפעלים קיומיים לעבודתם. המהלך בוצע לאחר התייעצות עם שר הביטחון, משה יעלון, וזאת מכוח חוק שירות עבודה בשעת חירום.

הפעלת החוק מאפשרת לבעלי הסמכות במשרד הכלכלה לגייס עובדים למפעלים חיוניים או למפעלים למתן שירותים קיומיים שאושרו ככאלה.

לטענת משרד הכלכלה בין המפעילים שהוכרזו כקיומיים נכלל גם נמל אשדוד שאושר כ"מפעל למתן שירותים קיומיים". לפי ההערכות הצו יורחב לשאר מתקני התשתית לרבות עובדי חברת החשמל, מים או תחבורה.

 

נמל אשדוד. בית הדין לעבודה הורה להשיב אותו לפעילות סדירה נמל אשדוד. בית הדין לעבודה הורה להשיב אותו לפעילות סדירה צילום: גדי קבלו

 

משמעות הדבר שעד להודעה חדשה הנהלות החברות הממשלתיות השונות לרבות אלו בתחומי התשתיות לא יצטרכו לרוץ לבתי הדין לעבודה ולבקש צווי מניעה, זאת כיוון שהוועדים מנועים מלשבות תחת ההנחה שמדינת ישראל במצב חירום.

 

בתוך כך, הנחה שר האוצר את מנהל הרשות לתת ארכה לתושבי הדרום לתשלום המסים התקופתיים שלהם. זאת בעקבות הערכת מצב שערך לפיד עם מנהל רשות המסים, משה אשר, לנוכח המצב הביטחוני בדרום. בעקבות זאת הודיע מנהל רשות המסים כי מועדי הדיווח והתשלום של הדוחות התקופתיים למע"מ, מקדמות מס הכנסה וכן ניכויי מס הכנסה, למתגוררים באזור של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יידחו מ-15.7 ל-25.7.

 

מוקדם יותר היום הורה בית הדין לעבודה בבאר שבע להחזיר את נמל אשדוד לפעילות סדירה. הבוקר עזבו העובדים את הרציפים לאחר שיו"ר ועד התפעול אבינעם שושן הורה להם לעשות כך מחשש לביטחונם. אשדוד נמצאת בימים האחרונים תחת מתקפה של מטחי רקטות מרצועת עזה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x