$
בארץ

עקב ההסלמה: ההסתדרות הקפיאה העיצומים במשרדי הממשלה

עובדי המדינה המוחים על סגירת רשות השידור ואי קליטת עובדי קבלן תכננו לפתוח הבוקר בעיצומים נרחבים - אך יו"ר ההסתדרות הורה להקפיאם

מיקי פלד 06:4908.07.14

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בתיאום עם יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי הנחה את הסתדרות עובדי המדינה להשהות את כלל הצעדים הארגוניים שתוכננו להיום ולבטל את העיצומים הצפויים. לאור הוראתו של ניסנקורן כל היחידות לקבלת קהל בשירות המדינה יפעלו היום כרגיל.

 

ההסתדרות תכננה לפתוח הבוקר במגה שביתה במשרדי הממשלה, בתי המשפט, רשות המסים וכל מעברי הגבול, למעט נתב"ג. ההסתדרות ביקשה להשבית את קבלת הקהל ביחידות הללו, כך שלא יוכלו להתקבל בקשות חדשות, לא ייפתחו תיקים או הוראות חדשות, לא יתקבלו מסמכים וכדומה.

 

בהסתדרות אמרו אמש אחר הצהרים כי העילה לעיצומים היא חלק מהמאבק נגד סגירת רשות השידור והטלוויזיה החינוכית בהתנהלות חד צדדית של המדינה, כמו גם סכסוך עבודה על התמהמהות האוצר להכנסה של עובדי כתף אל כתף – עובדי קבלן שמצבעים עבודה דומה לעובד מן המניין - להעסקה ישירה.

 

 

ממחר, שביתה במשרדי הממשלה. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: "ועדת לנדס לבחינת רשות השידור לא הזמינה אותי להשמיע את דעתי כנציג העובדים, אלא למדתי על הכוונה הזו כשקראתי את הצעת החוק" ממחר, שביתה במשרדי הממשלה. יו"ר הסתדרות עובדי המדינה: "ועדת לנדס לבחינת רשות השידור לא הזמינה אותי להשמיע את דעתי כנציג העובדים, אלא למדתי על הכוונה הזו כשקראתי את הצעת החוק" צילום: אביגיל עוזי

 

על פי הערכה של נציבות שירות המדינה, במשרדי הממשלה השונים מועסקים כ-315 עובדי כתף אל כתף ורבים אחרים מועסקים ביחידות ממשלתיות כמו תאגידי בתי החולים הממשלתיים. בפברואר 2012 חתמו ההסתדרות והמדינה על הסכם עקרונות לשיפור תנאי העבודה של עובדי הקבלן במגזר הציבורי, ואחד הסעיפים בו כלל הפיכת עובדי הכתף אל כתף לעובדי המדינה לכל דבר ועניין. עם זאת, טרם נחתם הסכם שמגדיר את אופן היישום של הסכם העקרונות.

 

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "אי אפשר יותר עם המהלכים החד צדדיים של המדינה. לא מניעים שום תהליך ולא מנהלים איתנו משא ומתן לחתימה על שורה של הסכמים קיבוציים, כמו לדוגמה ברשות המסים. בנוסף, על זה סוגרים יחידות ממשלתיות כמו רשות השידור ללא התייעצות עם העובדים, ללא משא ומתן וללא שום דבר. ועדת לנדס לבחינת רשות השידור לא הזמינה אותי להשמיע את דעתי כנציג העובדים, אלא למדתי על הכוונה הזו כשקראתי את הצעת החוק. אין לי בעיה עם ממשלה שרוצה לעשות שינויים, אבל כל דבר צריך להיעשות בהידברות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x