$
בארץ

ביהמ"ש העביר את בקשת הפירוק של סטימצקי לחוות דעתו של הכנ"ר

במקביל, קבוצת רוכשי סטימצקי בראשות יפית גרינברג הזרימה כספים לבנק הפועלים, דבר שאפשר את שחרורה של סטימצקי מהערבויות שאליהן התחייבה - וסלל את הדרך להשלמת העסקה

נורית קדוש 19:0406.07.14

הזרמת כספים מטעם קבוצת רוכשי סטימצקי בראשות יפית גרינברג לבנק הפועלים, אפשרה את שחרורה של סטימצקי מהערבויות שאליהן התחייבה - וסללה את הדרך להשלמת העסקה. כעת נותר לקבוצה, שאחד משותפיה הוא אבנר פחימה מהוצאת הספרים "קוראים", לקבל את אישורו של הממונה על ההגבלים לעסקה.  

 

סטימצקי סטימצקי צילום: יובל חן

 

בתוך כך,  סטימצקי מתמודדת עם בקשה לפירוק שהגישה בשבוע שעבר קבוצת מו"לים לבית המשפט המחוזי בלוד בטענה שהחברה חדלת פרעון. בית המשפט העביר הבקשה לעיון הכנ״ר והוא צפוי להכריע בבקשה בימים הקרובים. בתשובתה ביקשה סטימצקי מבית המשפט המחוזי בלוד לדחות על הסף את בקשת הפירוק. מרקסטון כתבה באמצעות עו"ד עופר שפירא המייצג את הקרן בהליך כי הבקשה מופרכת והוגשה ללא עילה ובחוסר תום-לב מוחלט. "המבחנים שנקבעו בפסיקה לעניין מינוי מפרק זמני אינם מתקיימים כלל ועיקר בבקשה דנא, לא נטענו ע"י המבקשות, ולא הוצגו כל ראיות להוכחתם. הבקשה כולה היא בקשה המתיימרת להישען על עדויות שמיעה מקטעי עיתונות נבחרים שאף הם אינם מוצגים כדבעי, וכשלעצמם מובן שאינם יכולים לשמש בסיס לבקשת פירוק, ולא כל שכן בקשה למינוי מפרק זמני".

 

כזכור, בחודש אפריל עצרה סטימצקי תשלומים לספקים לאחר שנקלעה לקשיים פיננסיים. לפני כשלושה שבועות נחתם הסכם למכירת הרשת לקבוצה בראשותה של יפית גרינברג הכוללת גם את עפרה מיתר, אבנר פחימה מהוצאת קוראים, רו"ח גדעון הירש ורו"ח רז שפירא. כפי שנחשף ב"כלכליסט", איריס בראל שכיהנה כמנכ"לית הרשת ב-8 השנים האחרונות תסיים את תפקידה בימים הקרובים. בנה של גרינברג אייל, ימלא את מקומה, רו"ח שפירא יכהן כסמנכ"ל הכספים ורו"ח הירש ישמש כיו"ר החברה. בימים הקרובים צפויה גרינברג להעלות קמפיין ראשון לסטימצקי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x