$
בארץ

בנק לאומי יממן הקמת תחנת כוח תרמו-סולארית בנגב

הבנק צפוי להשתתף במימון הקמת תחנת כוח באזור אשלים, שעלותה נאמדת ב-3.5 מילארד שקל; בשבוע שעבר פורסם כי בנק הפועלים ישתתף אף הוא במימון הקמת תחנת כוח דומה באזור

ליאור גוטמן 15:3103.07.14
בנק לאומי צפוי להשתתף במימון לבניית תחנת הכוח התרמו סולארית של חברת שיכון בינוי, שבשליטת קבוצת אריסון, וחברת אבנגואה הספרדית. התחנה תחל להיבנות בשנה הבאה באשלים שבנגב בעלות שנאמדת ב-3.5 מיליארד שקל , כאשר הסגירה הפיננסית של הפרויקט אמורה להסתיים עד הרבעון הרביעי של השנה.

על פי ההערכות לפחות 20% מהעלות תגיע ממקורות עצמיים של היזמים ואילו שאר הכסף יגיע כאמור מבנק לאומי ובנק ההשקעות האירופי (EIB). משקיע חיצוני נוסף בתחנת הכוח היא OPIC - זרוע הממשל האמריקאי להשקעות במגזר הפרטי במדינות זרות - שהקציבה לפרויקט קרוב למיליארד שקל.

 

הדמיה של תחנת הכוח באשלים הדמיה של תחנת הכוח באשלים

 

מה דעתך על מניית שיכון ובינוי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כזכור, בשבוע שעבר פורסם ב"כלכליסט" כי בנק ההשקעות האירופי ובנק הפועלים יממנו תחנה דומה שתוקם אף היא באשלים ותופעל על ידי אלסטום וברייטסורס.

 

שני הפרויקטים להקמת תחנות כוח תרמו-סולאריות (חום + קיטור) הן פועל יוצא של מכרזים ממשלתים שנוהלו על ידי אגף החשב הכללי בשיטת BOT (בנה, הפעל, העבר). הספק על תחנה נאמד בכ-100-120 מגה וואט כאשר צפי ההפעלה מתוכנן לאמצע 2017. במקביל תוקם תחנת כוח שלישית, סולארית, בהספק של כ-30 מגה וואט. הקמתה תתבצע על ידי אשלים סאן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x