$
משפט

35 מיליון שקל נגבו מבעלי מסעדות במבצע אכיפה של רשות המסים

במקרה אחד בעל מסעדה מפתח תקווה נצפה מכניס כספים לכיסו ולא לקופה, במקרה אחר נמצא בקופה עודף של אלפי שקלים שבעל המסעדה התקשה להסביר. ב-58% מהמסעדות שבהן התקיימה ביקורת נמצאו ליקויים

עמרי מילמן 14:1930.06.14

35 מיליון שקל נגבו במהלך יומיים מחייבי מס ב-267 מסעדות ברחבי הארץ. במבצע אכיפה מוגבר שכלל משרדי מע"מ בכל הארץ פשטו למעלה מ-500 עובדים על מסעדות וערכו בהן ביקורת חשבונות.

 

כך למשל, במסעדה בעכו, איבד בעל המסעדה עשתונות והחל להתרוצץ ברחבי המסעדה. כשהבין כי היציאות חסומות על ידי שוטרים והוא לא יכול להמלט הפך את הקופה הרושמת בזעם.

 

משה אשר מנהל רשות המסים משה אשר מנהל רשות המסים צילום: אלכס קולמויסקי

 

במסעדה אחרת באזור עכו נתפסו עשרות ק"ג של מלאי בשר, שפג תוקפם. אל המקום הוזעקו פקחי משרד החקלאות שהחרימו את הבשר והשמידו אותו. במסעדות רבות שנבדקו נמצאה אי התאמה בין הכספים בקופה לבין התיעוד. במספר ביקורות, מדובר היה באי התאמה בסכומי כסף גבוהים של אלפי שקלים, שלבעלי המסעדות לא היה הסבר לגביהם.

 

בביקורת במסעדה בשכונת תלפיות בירושלים נמצא בקופה חוסר של כ-7,000 שקל. בעל המסעדה טען כי שכח בסוף היום הקודם לבצע סיכום בקופה, לכן הקופה לא התאפסה והבטיח להציג את ההפקדה בבנק שתתמוך בגרסתו. אולם כשהגיע הצעיר למחרת למשרד עם מסמכי ההפקדה, התבררה תמונה הפוכה, עודף של כ-4,000 שקל. בעל המסעדה התקשה להסביר את העודף ומדוע לא תועד.

  

במקרה אחר, בעל מסעדה מפתח תקווה נצפה מכניס את הכספים ששולמו לו לכיסו ולא לקופה. הבעלים טען כי המגירה של הקופה הרושמת אינה תקינה ולכן הוא אינו יכול לרשום בקופה, עוד טען כי לפעמים הלקוחות משלמים לו כשהם יושבים בשולחנות ובגלל הלחץ הוא לא מספיק לרשום בקופה. לדבריו, בסוף היום הוא בודק בכיסים ורושם הכל בקופה. ואם לא די במעלליו אלו, נמצא לכאורה כי הוא העלים עסקאות בהיקף של 1,300,000 שקל, ששולמו לו ע"י חברות להזמנת משלוחי אוכל. להן הוא הוציא חשבוניות על הסכום ששילמו לו, בעוד למע"מ הוא הגיש חשבונית "מקוצצת".

 

כאמור, עבודת ההכנה והפעילות המודיעינית לקראת הביקורות נשאה פרי ונמצאו ליקויים ב-58% מהמסעדות שבוקרו.

  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x