$
בארץ

פרסום ראשון

ועד עובדי חברת החשמל דחה את מתווה האוצר לפרישה

לפני שעה קלה הסתיימה ישיבה דחופה ובה דנו העובדים בהצעת האוצר לפיה יפרשו 1,000-500 עובדים בתקופה של 2-4 שנים. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה לא זכתה לברכתם ולברכת ההסתדרות

ליאור גוטמן 15:2526.06.14

ועד עובדי חברת החשמל סיים לפני שעה קלה (ה') ישיבה דחופה שבאה לדון בתנאי הפרישה שהוצעו השבוע לעובדי חברת החשמל מצד המדינה וזאת במסגרת הניסיונות לגבש רפורמה בחברת החשמל.

 

בניגוד לפרסומים בתקשורת לפיהם האוצר הציע מתווה במסגרתו אף עובד לא ידרש לפרוש, מבדיקת "כלכליסט" עולה כי המתווה שגובש ברשות החברות הממשלתיות, כמו גם באגף התקציבים, הוא פרישה של 500 עד 1,000 איש בתקופה שתמשך 2-4 שנים. שאר העובדים שאמורים לפרוש, ועד למכסה כוללת שת 2,500 איש, למעשה ישלימו את תקופת העבודה שלהם ויצאו לגמלאות. הסיבה - חישובי האוצר מצביעים על כך שעלות הפרישה של עובד שנמצא בשנות ה-60 לחייו עלולה להיות גבוהה מהשארתו בתוך החברה.

 

תחנת הכוח בחיפה. הוועד דוחה לעת עתה את הצעת האוצר תחנת הכוח בחיפה. הוועד דוחה לעת עתה את הצעת האוצר צילום: אלעד גרשגורן

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" המתווה שהוצע כבר עלה מצד משרד האוצר ולמעשה הוא מנסה למצוא פתרון כזה או אחר לבעיית המימון של הרפורמה, ששווייה נע בין 6 מיליארד שקל (עמדת האוצר) לעד 11 מיליארד שקל (עמדת ועד העובדים).

 

בסביבת ועד עובדי חברת החשמל אישרו את ההצעה של המדינה אולם אמרו כי מדובר באחת מני הצעות שהוגשו לפתחם, כאשר נכון להיום אף אחת מהן לא זכתה לברכת הוועד או הסתדרות העובדים הכללית.

 

השיחות בין הצדדים אמורות להמשך גם בשבוע הבא, כאשר בוועד מזכירים שליבת הרפורמה חייבת לכלול מחיקה של כל חריגות השכר שיש בחברת החשמל, שמבקר המדינה העריך אותן במרץ האחרון בכ-11 מיליארד שקל.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x