בארץ

בעקבות ההעברות התקציביות: האופוזיציה מחרימה את ועדת הכספים

היו"ר ניסן סלומינסקי סירב לאפשר קיום דיון על העברת 888 מיליון שקל למשרד החינוך, לאחר שההעברה התקציבית אושרה הבוקר בעזרתם של חברי הקואליציה בוועדה

רוני זינגר 12:5123.06.14

האופוזיציה מחרימה את דיוני ועדת הכספים. לאחר שיו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי סרב לאפשרקיום דיון על העברת 888 מיליון שקל למשרד החינוך. לאחר שההעברה התקציבית אושרה בעזרתם של חברי הקואליציה בוועדה, הודיעו חברי האופוזיציה כי הם מחרימים את דיוני הוועדה. ״הנה הוועדה שלך ניסן, תעביר כמה מיליונים שאתה רוצה", צעק לעבר סלומינסקי ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה).

 

מאות מיליוני השקלים עברו הבוקר בזכות אצבעותיהם של חברי יש עתיד והליכוד-ישראל ביתנו, זאת אחרי שרק לפני שבוע אותם חברי ועדה התנגדו להעברת הכסף ודרשו מסלומינסקי לקיים דיון על העברת הכסף.

 

ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי, יו"ר ועדת הכספים של הכנסת צילום: עמית שעל

 

בשבוע שעבר מרדו רוב חברי ועדת הכספים נגד סלומינסקי וסירבו לאפשר לו להעלות מחדש את ההצבעה על העברת המיליונים למשרד החינוך. מרבית חברי הוועדה דרשו לקיים דיון בטרם אישור העברת הכסף, כיוון שבדיון הקודם, בו כאמור נכח סלומינסקי לבדו, לא התקיים דיון ולא נשאלו שאלות לאן הכסף עובר, מי יקבל אותו ועוד שאלות הבהרה. בדיון לפני שבועיים איחרו חברי הכנסת להגיע בשל פקקים שהיו בכניסה לירושלים ולכן סלומינסקי קיים דיון לבד.

 

לאור דרישת חברי הוועדה בשבוע שעבר לקיים דיון בנושא, פוצץ סלומינסקי את המשך הדיונים. הבוקר, לאחר שהתקיימו שיחות מקדימות בין סלומינסקי ליתר חברי הקואליציה בוועדה, סוכם שלא "יתעוררו" מחדש בעיות וכי כל אותם חברי קואליציה מורדים יצביעו בלי התנגדות בעד ההעברה הכספית ונגד קיום דיון.

 

אחרי שחברי יש עתיד והליכוד-ביתנו הצביעו כאמור בעד, צעקה לעברם חברת הכנסת סתיו שפיר (העבודה): "תתביישו לכם, ככה נראית פוליטיקה חדשה. העברתם כסף למקומות שאף אחד לא יודע מהם, הצבעתם נגד קיום דיון", ואילו ח״כ אלעזר שטרן (התנועה) שדרש גם הוא קיום דיון אמר כי "אני מתבייש להיות חלק מקואליציה שמתנגדת לדיון על העברה של 888 מיליון שקל לא משנה לאן. אני רואה בזה פגיעה בהיותנו שליחי הציבור". במסגרת ההעברה הכספית שאושרה למשרד החינוך אושר גם קיצוץ של 40 מיליון שקל בתקציב מערכת החינוך התורני המקורבת לש"ס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x