$
בארץ

בלעדי לכלכליסט

המשטרה בודקת איך פואד מימן לבתו בית בכפ"ס

בנימין בן־אליעזר סייע לבתו נויה לרכוש דירה במיליון שקל שנים ספורות לאחר שהיא הוכרזה כפושטת רגל. המשטרה עדיין חוקרת את מאות אלפי הדולרים שנמצאו ברשות בניו. החשד: מדובר בכספי האב שהגיעו אליו שלא כדין

זוהר שחר לוי, רוני זינגר ותומר גנון 06:5318.06.14

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקים חשד שלפיו ח"כ בנימין בן־אליעזר סייע לבתו הבכורה נויה לרכוש דירה בכפר סבא בשווי מיליון שקל בשנת 2011 בעזרת כספים שקיבל מאנשי עסקים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

נויה בן־אליעזר מסרה עדות בפרשה במשרדי יאח"ה בלוד ביום ראשון. שלשום נחקר אביה באזהרה בפעם השלישית בחשד שקיבל כ־5 מיליון שקל שלא כדין מאנשי עסקים. הוא זומן לחקירה נוספת ביום רביעי הבא.

בנימין בן אליעזר בנימין בן אליעזר צילום: ישראל הדרי

 

הבת רכשה דירה אחרי שפשטה רגל

 

נויה היא בתו הבכורה של בן־אליעזר מתוך חמישה ילדים. היא השלישית שזומנה עד כה למסור עדות במשטרה בפרשה שבה אביה נחשד בקבלת כספים שלא כדין. בן־אליעזר נקלעה להליכי פשיטת רגל בשנת 1998, טרם רכישת הדירה בכפר סבא, כאשר החזיקה בחברת קונקס קומיוניקיישן שעסקה באופנה ופעלה בכיכר המדינה. בדיון שהתקיים בעניינה ב־2004 בפני שופטת בית המשפט המחוזי תל אביב ורדה אלשייך, ובו היא הוכרזה כפושטת רגל, ציין בא כוחה של בן־אליעזר כי הסתבכותה הכלכלית נבעה מפעולות שביצע בעלה לשעבר ש"השתמש בחתימתה וברח מהארץ". באותו דיון ב־2004 צוין כי חובותיה של בן־אליעזר עומדים על כ־800 אלף שקל. מכיוון שפושטי רגל בדרך כלל נאלצים להמשיך ולשלם לספקים גם בשנים שלאחר פשיטת הרגל, העובדה שבן־אליעזר רכשה דירה בכפר סבא ב־2011 עוררה את חשד המשטרה כי הדירה לא נקנתה מכספה שלה, אלא מכספי אביה שייתכן שהועברו אליו שלא כדין.

 

ממקורבים למשפחה נמסר כי בנימין בן־אליעזר תומך כספית בבתו נויה זה שנים, ודירתה נקנתה כחוק.

 

אופיר ויריב בן אליעזר אופיר ויריב בן אליעזר צילום: אלכס קולומויסקי

 

הבנים עשו שימוש בסכומי כסף חריגים

 

שני בנים נוספים של בן־אליעזר שהמשטרה בודקת אם ובאיזה נסיבות קיבלו סיוע כספי מאנשי עסקים הם יריב ואופיר. במשטרה חושדים שיריב בן־אליעזר קיבל מאות אלפי שקלים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי, כאשר פתח סניף של רשת הסושי אושי אושי בקניון ארנה בהרצליה. יריב טען בחקירתו כי היה שותף בסניף הסושי ובבית קפה במשך כמה חודשים בלבד, ושלא קיבל הלוואה מאיש. לדברי מקורבים למשפחה כל טענה אחרת היא מופרכת ולא נכונה. נניקשווילי הודה בחקירתו כי הוא נתן לבן־אליעזר האב הלוואה של 400 אלף דולר לרכישת דירתו ביפו.

 

 

את הבן אופיר, המתגורר בארה"ב, רוצים חוקרי המשטרה לעמת עם גרסת אביו לגבי שני סכומי כסף: הסכום הראשון הוא 300 אלף דולר, שנפרטו בסוכנות המרת מטבע בתל אביב. לטענת בן־אליעזר האב כסף זה שייך לאופיר, שפרט אותו כדי לסייע לאביו ברכישת הדירה ביפו. הסכום השני הוא 520 אלף דולר, שהתגלה בכספת של בן־אליעזר בבנק דיסקונט בירושלים, שאליה הגיעו החוקרים בתיאום עם סנגורו עו"ד נבות תל צור. סכום זה לא נכלל בהצהרת ההון של בן־אליעזר האב שניתנה לכנסת, שבה הוא הצהיר כי בכספת יש רק 52 אלף דולר ועוד 3,200 יורו השייכים לו. בן־אליעזר האב טען בחקירתו כי 520 אלף הדולרים הנוספים שייכים גם הם לבנו אופיר.

 

מדוברה של משפחת בן־אליעזר נמסר: "ח"כ בן־אליעזר אינו נוהג להגיב לרסיסי הדלפות מגמתיות מתוך חדרי החקירות. ככלל, בן־אליעזר מסר את גרסתו ובוטח כי מערכת אכיפת החוק תגיע בקרוב לאמת ולעובדות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x