שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בעקבות האירועים הבטחוניים: הגשת דו"ח העוני תדחה בפעם הרביעית

שר הרווחה מסר כי תשומת לבו תהיה נתונה בימים הקרובים לטיפול ותמיכה במשפחות הנערים החטופים. השאלה שעולה כעת היא האם יו"ר הוועדה ינצל את הדחייה ויקיים ישיבה נוספת לדיון בהמלצות שעלו בוועדות משנה ולא אושרו במליאה

מיקי פלד 12:4515.06.14
פרסום הדו"ח של הוועדה למלחמה בעוני שיועד למחר נדחתה עקב האירועים הביטחוניים, כך מסר הבוקר (א') שר הרווחה, מאיר כהן. לדבריו, "הקשב שלו ושל משרד הרווחה יהיה נתון בימים הקרובים לטיפול ותמיכה במשפחות הנערים החטופים והשתתפות בדיוני הממשלה בנושא". מטבע הדברים, גם החשיפה התקשורתית שיקבל דו"ח הוועדה, תהיה מועטה לכל היותר. טרם נקבע מועד חדש להגשת הדו"ח, אך על פי הערכות בשלב הזה ההגשה לא תיערך השבוע.
שר הרווחה, מאיר כהן. "תמיכה במשפחות הנערים החטופים והשתתפות בדיוני הממשלה בנושא" שר הרווחה, מאיר כהן. "תמיכה במשפחות הנערים החטופים והשתתפות בדיוני הממשלה בנושא" צילום: עמית שעל

 

זו הפעם הרביעית שהוועדה דוחה את פרסום מסקנותיה, שיועדו במקור לחודש מרץ. המועד הנוכחי הוגדר כסופי, למרות שההמלצות של אחת מוועדת המשנה בוועדה - זו שעוסקת בנושאי תעסוקה כמו מס הכנסה שלילי, הכשרה מקצועית ועוד - בכלל לא הגיעו לדיון ואישור מליאת הוועדה. כך, למעשה חברי הועדה לא יודעים מה בדיוק ייכללו מסקנות אלו שאמורות היו להיות מוגשות מחר.

 

השאלה עתה היא האם ינצל אלאלוף את הדחייה כדי לקיים ישיבה נוספת של הוועדה ולדון בהמלצות, ביניהן העלאה של מס הכנסה שלילי במיליארד שקל בשנה. הדחייה גם תאפשר לאלאלוף להגיש את הדו"ח הסופי לעיון חברי הועדה עוד לפני שהוא יגיע לאמצעי התקשורת, כפי שתוכנן עד כה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x