$
בארץ

החשד: פואד ובניו קיבלו כ־5 מיליון שקל

המשטרה הרחיבה אתמול את היקף החקירה נגד בן־אליעזר בחשד שקיבל כספים נוספים מאנשי עסקים שונים. בן־אליעזר מכחיש את החשדות

זוהר שחר לוי, תומר גנון ורוני זינגר 08:4412.06.14

ח"כ בנימין בן־אליעזר נחקר אתמול בפעם השנייה במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בחשד לקבלת כספים שלא כדין. החקירה הקודמת של בן־אליעזר נערכה ביום שישי האחרון, אז הוא עוד נמנה עם המועמדים לנשיאות. חקירתו השנייה נקבעה ליום המחרת, מוצאי שבת, אולם מאחר שהוא הסיר את מועמדותו מהמירוץ לנשיאות ובשל מצבו הרפואי - היא נדחתה.

ככל שמתקדמת החקירה חושדים החוקרים כי סכומי הכסף שהועברו לבן־אליעזר גבוהים מכפי שחשבו בתחילה, וכעת ההערכה היא כי הוא קיבלו כ־5 מיליון שקל מאנשי עסקים שונים שיזומנו לחקירה בימים הקרובים.

 

בן־אליעזר שיתף פעולה בחקירתו וחזר וטען כי קיבל כסף מאיש העסקים אברהם נניקשווילי כיוון שלא יכול היה לקבל משכנתא בבנק. הוא הכחיש קבלת כספים נוספים. "לגרסתו הוא אדם מבוגר", אומר אחד ממקורביו, "לא בכל דבר טיפל בעצמו, והוא לא זוכר. כשיישאל מאיפה הביא כל שקל לדירה, הוא יצטרך להביא תשובות".

 

בנימין בן אליעזר בנימין בן אליעזר צילום: ישראל הדרי

 

במרכז החקירה עומדות השאלות כיצד מימן בן־אליעזר את דירת הפאר שרכש ביפו, מה עמד מאחורי הלוואה של 400 אלף דולר שנתן לו נניקשווילי ואיך קשורים לכך כ־300 אלף דולר שהומרו בעמדת המרת מטבע חוץ וכ־600 אלף דולר שהחזיק בן־אליעזר בכספת בסניף בנק דיסקונט בירושלים והמקור שלהם טרם הוברר.

 

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי נניקשווילי הודה בחקירתו כי העביר מאות אלפי דולרים לבנו של בן־אליעזר וסיפר שההלוואה שנתן ניתנה כ"עזרה לחבר". בחקירתו אתמול נשאל בן־אליעזר על אותן ההלוואות בניסיון לברר אם ניתנו לנניקשווילי תמורה כלשהי או טובת הנאה, דבר שעשוי להפוך את החשד מקבלת כספים שלא כדין לשוחד.

גם הכספת שפתחו השבוע חוקרי המשטרה בסניף דיסקונט בירושלים עמדה במרכז החקירה. עניינה, כך לפי גורמים המעורבים בחקירה, עלה בחקירתו הראשונה של בן־אליעזר ביום שישי, אז סיפר לחוקרים על קיומה והביע הסכמתו לפתוח אותה. עם זאת, בן־אליעזר דיווח כי הסכום המוחזק בכספת נמוך מ־600 אלף הדולרים שנמצאו בה בסופו של דבר.

 

בנימין בן אליעזר צפוי להיחקר שוב בשבוע הבא.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x