שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

מועדון הצרכנות ממברס תובע את לשכת עוה"ד על ביטול ההתקשרות: "הכל פוליטיקה פנימית"

לדברי עו"ד דנה הירשברג, מבעלי מועדון הצרכנות "דורון ברזילי, ראש לשכת עוה"ד, ודודי גולדברג, נשיא לשכת רו"ח, הודיעו על ביטול ההתקשרות ממניעים פוליטיים פסולים"

זוהר שחר לוי 08:5510.06.14

ביטול ההתקשרות של לשכת עורכי הדין ולשכת רואי החשבון עם מפעילת מועדון הצרכנות ממברס (Members), שהוכרז חד־צדדית לפני כשבועיים, נענה אתמול בתביעה שהוגשה על דרך של המרצת פתיחה, מצד ממברס שטוענת באמצעות עו"ד דוד יצחק ממשרד קסוטו נוף שההתקשרות בוטלה שלא כדין ומתוך "מניעים פוליטיים".

ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי. לשקף כוח צרכני ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי. לשקף כוח צרכני צילום: בועז אופנהיים

 

במסיבת עיתונאים שכינס אתמול מועדון ממברס, טענה עו"ד דנה הירשברג, מבעלי המועדון, ש"דורון ברזילי, ראש לשכת עוה"ד, ודודי גולדברג, נשיא לשכת רו"ח, הודיעו על ביטול ההתקשרות ממניעים פוליטיים פסולים שלא על דעת הוועדים המרכזיים של הלשכות ובניגוד מוחלט לסמכותם". עוד ציינה הירשברג שהביטול קשור לעובדה ש"המיזם פותח על ידי המועדון בשיתוף מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עוה"ד", שצפוי לסבסד את דמי החבר ללשכה. "מובן שמיזם כזה", אמרה הירשברג, "נותן יתרון ציבורי ליו"ר מחוז תל אביב לאור העובדה שהשנה הלשכה נכנסת לשנת בחירות".

 

בלשכת רו"ח דחו את הטענות. בכתב תשובה שהוגש לביהמ"ש ציין בא כוחה, עו"ד דוד פורר, שממברס הפרה את ההסכם עמה, ובין היתר לא שילמה ללשכה את התמורה המגיעה לה ולא העבירה נתונים כספיים כנדרש". ראש לשכת עורכי הדין דורון ברזילי מסר בתגובה כי "מועדון צרכנות של ציבור עורכי דין אמור לשקף את כוחם הצרכני ולא לצפות שהפוליטיקה הפנימית תשמש לכך תחליף".

 

מלשכת רואי חשבון נמסר: "הלשכה דואגת לציבור רואי החשבון החברים בה. החברה המפעילה את מועדון ממברס, לא עמדה בתנאי ההסכם ופגעה בזכויות חברי הלשכה שהביעו את חוסר שביעות רצונם מהחברה המפעילה. לאור זאת, החליט דריקטוריון הלשכה לסיים את ההתקשרות עם החברה המפעילה ביום ה-1.6.2014 ולא להאריך את ההסכם עימה. לשכת רואי חשבון פועלת להפעלת מועדון חברים חדש שיפעל לטובת חבריה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x