$
בארץ

נמל אשדוד מחייה מכרז שעצר מחשש לניגוד עניינים

ההנהלה רוצה למנות ועדה לקליטת עובדים לאחר שהמכרז הוקפא בטענה שחלק מהמתמודדים מקורבים לעובדים קיימים

ליאור גוטמן ותומר גנון 08:2109.06.14

הנהלת נמל אשדוד מנסה להוציא שוב לפועל מכרז לקליטת 60 סוורים, לאחר שעצרה אותו בשל חשש לניגוד עניינים לכאורה של חברי ועדת העובדים של הנמל. הנהלת הנמל פנתה אתמול ליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, עו"ד אבי אדרי, וביקשה כי ראשי ועד העובדים בנמל וההסתדרות ימנו תוך יומיים שני נציגים חדשים לוועדת הקליטה במכרז לסוורים.

 

בערב חג השבועות הקפיאה הנהלת הנמל את המכרזים בטענה שחלק מהמתמודדים הם קרובי משפחה של חברי ועד. לטענת הנמל אחד מהם אף מקורב לאבינועם שושן, שהחליף את יו"ר הוועד אלון חסן כשזה הורחק מהנמל ל־90 יום בעקבות חקירת המשטרה.

נמל אשדוד (ארכיון) נמל אשדוד (ארכיון) צילום: צפריר אביוב

 

בהסתדרות העובדים תקפו את ההחלטה וקראו לבטל את המכרז הנוכחי ולצאת במכרז חדש. במכתב תגובה להסתדרות, כתבה הנהלת הנמל שמכרז הסוורים לא יבוטל משום שיש צורך דחוף בעובדים. על כן היא מבקשת מההסתדרות למנות נציגים חדשים כדי להשלימו.

 

מאז שהחל המכרז הוא נעצר מספר פעמים על ידי הוועד שסרב לקבל גזרה של איסור העסקת קרובי משפחה או ניסיונות לגבש ועדות קליטה במעמד ההנהלה בלבד. אחת השביתות הבולטות אירעה לאחר שקרוב משפחה של יו"ר הוועד הנוכחי שושן נפסל מהתמודדות, והוחזר למכרז רק לאחר התערבות בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע.

 

ועד עובדי נמל אשדוד מסר בתגובה: "גם במכרז הסוורים הנוכחי פעלו אנשי הוועד בוועדות הקליטה בהתאם להוראות כל דין. אין לנו אלא להצטער על דרך הילוכה של החברה אשר בחרה לשלוח מכתבים המכפישים באופן בוטה את שמם של מר שושן ומר בוטבול כמו גם את הוועד כולו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x