$
בארץ

בעקבות דליה איציק: רובי ריבלין פרסם הצהרת הון בנוגע לנכסיו

מהצהרת ההון עולה כי המועמד לנשיאות רכש דירה בת 4 חדרים בשנת 1973 בעלות של 220 אלף שקל וכי מלבדה אינו מחזיק בדירות נוספות. ריבלין: "רוצה למנוע ספקולציות שונות". לעומתו, המועמד מאיר שטרית סירב לפרסם הצהרה, אולם הונו מוערך ב-55 מיליון שקל

רוני זינגר 17:3608.06.14

יממה לאחר שנחשף כי המשטרה חוקרת חשד לפיו המועמד לנשיאות לשעבר, ח"כ בנימין בן אליעזר, קיבל מאות אלפי דולרים מאיש עסקים והשתמש בהם לרכישת פנטהאוז בשווי 9 מיליון שקל, ולאחר שהמועמדת לנשיאות, דליה איציק, החליטה היום (א') לחשוף את פרטי רכישת דירתה בתל אביב בסכום של למעלה מ-4 מיליון שקל - גם המועמד ראובן (רובי) ריבלין פרסם אחר הצהריים הצהרת הון באשר לנכסיו.

מהצהרת ההון עולה כי בכל הנוגע לנדל"ן, רכש ריבלין דירה בת ארבעה חדרים בשנת 1973 בעלות של 220 אלף שקל (מדובר בהערכה שקלית של הסכום ששילם ריבלין בלירות עבור הדירה - ר"ז) ומלבדה אינו מחזיק בדירות נוספות. כמו כן, במסגרת קרנות השתלמות, ביטוח וקופות גמל צבר ריבלין כ-450 אלף שקל. בתיק השקעות שבבעלותו צבר המועמד לנשיאות כ-300 אלף שקל. כמו כן, שוויו של כלי הרכב הפרטי שבבעלותו מסתכם ב-60 אלף שקל.

 

רובי ריבלין רובי ריבלין צילום: גיא אסיאג

 

כמו כן עולה כי משכורתו של ריבלין כחבר כנסת מסתכמת ב-25 אלף שקל בחודש. ריבלין זוכה לפנסיה מתפקידו בעבר כשר ומלשכת עורכי הדין בסך 1,600 שקלים נטו בחודש. מביטוח לאומי זוכה ריבלין לקצבת זקנה בסך 2,500 שקל.

 

ריבלין מסר היום כי "כל נבחר ציבור צריך לעמוד בפני הציבור באופן גלוי ושקוף בנוגע להכנסותיו ורכושו, כדי למנוע לזות שפתיים וספקולציות שונות לגבי עצמאותו וטוהר שיקול דעתו".

 

ח"כ מאיר שטרית ח"כ מאיר שטרית צילום: עמית שעל

 

ח"כ מאיר שטרית (התנועה), המתמודד לנשיאות גם הוא, סירב לפרסם היום הצהרת הון והסתפק בהודעה הבאה: "חבר הכנסת מאיר שטרית מגיש מדי שנה הצהרת הון לוועדת האתיקה של הכנסת כדין. בשנותיו כשר הוא הגיש דיווח גם למשרד מבקר המדינה. ח"כ שטרית מתכוון להמשיך ולדווח בפירוט ובגילוי מלא לכל הרשויות המוסמכות בהתאם להוראות החוק". עם זאת, על פי הדיווח בעיתון "פורבס" הונו של שטרית, הנשוי לאשת יחסי הציבור רות שטרית, בעלת משרד משגשג בפני עצמה, מוערך בכ-55 מיליון שקל. כמו כן, שטרית מתגורר בווילה ביבנה ששוויה מוערך בכ- 6-5מיליון שקל.

 

ואילו המועמד לנשיאות, חתן פרס נובל פרופ׳ דן שכטמן פרסם הצהרת הון ולפיה הוא מתגורר עם אשתו בבית דו-משפחתי שאותו בנו בחיפה בתחילת שנות ה-70 בעלות כוללת של כ-140 אלף לירות - שווי משוער היום הוא כ-3 מיליון שקלים. בנוסף, לפני כ-20 שנה, בנה פרופ' שכטמן בית במושב בעין העמק עבור משפחת אחד מילדיו, בשווי כולל אז של כ-500 אלף שקלים. הבית מושכר כיום.

 

פרופ' דן שכטמן פרופ' דן שכטמן צילום: אלעד גרשגורן

 

פרופ׳ שכטמן הצהיר כי הוא מקבל משכורת של פרופסור מחקר בטכניון - עם ותק של כ-40 שנה וכי היא מסתכמת כ-35 אלף שקלים. אשתו, פרופ’ ציפי שכטמן היא גימלאית של משרד החינוך. כמו כן, לבני הזוג בית בארצות הברית בשווי של כ-190 אלף דולר שנרכש לפני כעשר שנים. בנוסף למשכורותיו קיבל פרופ׳ שכטמן פרסים רבים - ישראל, אמת, וולף, רוטשילד ופרס נובל - בשווי כולל של כ-1.8 מיליון דולר.

 

המועמדת לנשיאות והשופטת בדימוס דליה דורנר הצהירה כי כל הכנסותיה מקורן במשכורתה כעובדת שכירה בצבא ובמערכת המשפט: היא מקבלת פנסיה משירותה כקצינה בצה״ל ומעבודתה כשופטת בסך 35,000 שקל בחודש. בבעלותה של דורנר דירת 4 חדרים בשכונת בית הכרם בירושלים, קומה שלישית ללא מעלית, בה היא מתגוררת מאז שנת 1974. דורנר לא העבירה את שוויה המוערך של דירתה או בכמה נקנתה. בבעלותה של דורנר רכב מסוג וולוו שנת 2004.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x