$
בארץ

דליה איציק מסבירה איך רכשה דירה בלמעלה מ-4 מ' ש': "עבדתי כל חיי"

לאחר פרישת בן אליעזר - המועמדת לנשיאות פרסמה סטטוס בפייסבוק ובו היא מפרטת כיצד גייסה את הכסף לרכישת דירתה: "500 אלף שקל קיבלנו מאביו של בעלי, 750 אלף ש' הלוואה מאחי, כל החסכונות שלי ושל בעלי ומשכנתא של 1.9 מיליון שקל"

כלכליסט 15:1108.06.14

יממה לאחר שנחשף כי המשטרה חוקרת חשד לפיו המועמד בנימין בן אליעזר קיבל מאות אלפי דולרים מאיש העסקים אברהם נניקשווילי והשתמש בהם לרכישת פנטהאוז בשווי 9 מיליון שקל, החליטה המועמדת לנשיאות, דליה איציק, להתנדב ולהסיר סימני שאלה שאלה שעשויים לצוץ סביב עסקה שהיא ביצעה לאחרונה לרכישת דירה בתל אביב בסכום של למעלה מ-4 מיליון שקל.

 

"כמי שמאמינה בחשיבות תפקיד הנשיא ובסמכותו המוסרית, תמיד האמנתי שהנשיא צריך לפעול בשקיפות ולהוות דוגמא.היום הנחיתי את רואה החשבון שלי להכין בעבורי בהקדם הצהרת הון מעודכנת, שאותה אפרסם לציבור במלואה (הצהרת ההון האחרונה שלי מהכנסת היא מ-2012, וכבר הוריתי לכנסת למסור העתק ממנה לכל דורש). אני קוראת לכל המועמדים להצטרף אלי ולפרסם את הצהרת ההון שלהם ואת הצהרת הבריאות שלהם בהקדם האפשרי", כתבה איציק.

 

דליה איציק. הצהרת ההון בקרוב דליה איציק. הצהרת ההון בקרוב צילום: עמית שעל

 

איציק המשיכה: "עד להשלמת הנייר הפורמלי, חשוב לי שתדעו שעבדתי כל חיי. כבר בכיתה ד' התחלתי לעזור בכלכלת המשפחה (כיוון שאמי נאלצה לפרנס את שמונת הילדים בעצמה), דרך היותי מורה ועד לתפקידים ציבוריים בכירים בעירית ירושלים, בכנסת ובממשלה ב-26 השנים האחרונות".

 

איציק פרטה את התהליך באמצעותו רכשו היא ובעלה את הדירה בתל אביב: "בעלי ואני חיים עשרות שנים בדירה צנועה בירושלים. בשנת 2009 רכשנו דירת קטנה ב-923 אלף שקל בעיר, מכסף שפדיתי מקרן ההשתלמות בניהול פסגות שלי ושלי בעלי. בשנה שעברה החלטנו למכור אותה, כדי להשתמש בכסף הזה לרכישת דירה בת"א. כדי לבצע את הקניה, השתמשנו ב-500 אלף שקל שקיבלנו מאביו של בעלי אשר מכר דירה, תיקון בהפרשות פנסיה בגובה 450 אלף שקל, בהלוואה שלקחתי מאחי (כ-750 אלף שקל) ובכל החסכונות של בעלי ושלי (בסביבות מיליון שקל) שחסכנו כל חיינו. לאחר מכן לקחנו מבנק לאומי (סניף רמת גן) משכנתא של 1.9 מיליון, שחלקה יוחזר כאשר נשלים את מכירת הדירה בירושלים (הדירה נמצאת בשלבי מכירה סופיים). כל המסמכים הרלוונטיים יימסרו כמובן במסגרת הצהרת ההון. זהו כל הסיפור".

 

לדבריה, "כמו רבים מבני דורי אשר עבדו קשה, הגענו ליציבות כלכלית יחסית. אולם העושר הכספי (לא שיש רע בכך) לא עניין אותי, אלא המשך השליחות הציבורית לאורך עשרות שנים".

 

איציק מפרטת בפוסט כי היו שייעצו לה לא  "להגביר את השיח" בנושא, אך היא בחרה אחרת "אור השמש הוא אכן המחטא הטוב ביותר. כך נהגתי בכל תפקידיי הציבוריים והממלכתיים, וכך אמשיך לנהוג תמיד", כתבה וסיכמה: "כמי שכיהנה כנשיאת המדינה בפועל אני יודעת היטב כי מי שיבחר השבוע להיכנס לבית הנשיא יהיה חייב לחזק באופן מיידי את אמון הציבור במוסד זה".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x