שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בלעדי לכלכליסט

חברת הביטוח הגדולה בסין משקיעה בישראל

סין ממשיכה לחפש השקעות: ל"כלכליסט" נודע כי ענקית הביטוח פנג־אן השקיעה 10 מיליון דולר בחברות הישראליות פיוניר וריינבו מדיקל

גולן חזני 08:0308.06.14

הסינים ממשיכים לחפש השקעות בישראל: ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח הגדולה בסין, פינג-אן, השקיעה בשבוע שעבר באמצעות זרוע ההשקעות שלה, בחברה הישראלית פיאוניר, ובקרן RAINBOW MEDICAL.

בכל אחת מהן השקיעה קרן ההון סיכון של פינג אן PUNG AN VENTURES מיליון דולר. מדובר בהשקעות קטנות אמנם ביחס לעיסקה כמו רכישת ברייטפוד את השליטה בתנובה, אולם לכניסה של חברת ביטוח בסדר גודל הזה ישנה משמעות לא קטנה בתחום ההייטק ובתחומים אחרים.

 

בשבוע שעבר ביקר בישראל מנהל ההשקעות של חברת הביטוח Jiang Zhang. זה היה הביקור השלישי של בכירים בחברה בישראל והפעם הראשונה שהסתיימה בהשקעה של ממש. הקרן הסינית הנה חברת בת של תאגיד הביטוח הסיני Ping An Insurance המחזיק בנכסים בשווי של כ- 450 מיליארד דולר. הכנסות חברת הביטוח עצמה מסתכמות ב-53 מיליארד דולר בשנה. קרן ההשקעות הסינית הוקמה ב-2012. 

נשיא פיוניר יובל טל נשיא פיוניר יובל טל צילום: אוראל כהן

 

450 מיליארד דולר. הכנסות חברת הביטוח עצמה מסתכמות ב-53 מיליארד דולר בשנה. קרן ההשקעות הסינית הוקמה ב-2012.

 

עבור פיוניר מדובר בתוספת לגיוס ממארס האחרון, בו גייסה החברה שהינה ספקית שירותי תשלומים אונליין, סבב גיוס רביעי עם גיוס של 25 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן הפרייבט אקוויטי SGE (רש"ת: Susquehanna Growth Equity) של בנק ההשקעות Susquehanna. מלבדה השתתפו בסבב גם הקרנות המשקיעות בחברה: כרמל, גריילוק וקרן וינטג'. כלל הגיוס הנוכחי, גייסה החברה עד כה כ-53 מיליון דולר.

 

את פיוניר הקים יובל טל ב-2005, שמכהן כנשיא החברה. החברה פועלת באחד המרחבים הצומחים של ההיי-טק: הטכנולוגיה הפיננסית, FinTec. הפלטפורמה שפיתחה החברה מאפשרת העברת תשלומים מאובטחים באינטרנט גם על ידי כרטיסי אשראי או Debit, מנגנונים של ארנק אלקטרוני והעברות בנקאיות. המערכת של פיוניר מאפשרת העברה של כספים במהירות וביעילות - ולא פחות חשוב, בזול יחסית - בין חברות ועובדים, גם למדינות מרוחקות. החברה צומחת ב-65% בממוצע בשבע השנים האחרונות ורווחית משנת 2010. הגיוס של פיוניר הוא האחרון לקראת הנפקה בנסדאק בתחילת 2015 לפי שווי מוערך של מיליארד דולר.

 

ההשקעה השניה היא בחברת ההשקעות ריינבו מדיקל, שהוקמה ב-2007 וב-2012 גייסה הון בפעם השנייה, בהיקף 50 מיליון דולר, בהובלת מדטרוניק ואבוט, בהמשך השקיעה בחברה גם סוני היפנית. הקרן מצויה בסבב גיוס שלישי. ריינבו מצויה בהליכי כניסה להשקעות בשוק הסיני.

 

החברה הוקמה ומנוהלת ע"י אפי כהן ארזי, יוסי גרוס וליאון רקנאטי. החברה פועלת עפ"י מודל של יזם בית אחד למספר חברות כשהיזם הינו כהן ארזי. ריינבו מעניקה לכל החברות שירותים כמו רגולציה, ניהול כספים וייעוץ משפטי. בחברות מושקעים בדרך כלל כ-3-5 מיליון דולר שמביאים אותן עד שלב ההיתכנות בבני אדם, לפני שריינבו מתחילה לחפש להן משקיעים נוספים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x