שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בארץ

בן-אליעזר פורש מהמירוץ לנשיאות: "עשו לי סיכול ממוקד"

בהודעה שפרסם מועמד העבודה לנשיאות הוא כתב: "יש גם מי שיגידו שהפרישה היא הודאה באשמה, דבר שאין בכוונתי לעשות. להפך, אין לי ספק כי בזמן הקרוב האמת תצא לאור". לדבריו, "מרגע שהודעתי על התמודדותי, לא פסק מסע השמצות נגדי"

רוני זינגר, זוהר שחר לוי ותומר גנון 15:4607.06.14

מועמד מפלגת העבודה לנשיאות, ח"כ בנימין בן-אליעזר (פואד), הודיע היום כי הוא פורש מההתמודדות. בן-אליעזר פרסם מכתב ובו נימק את החלטתו וכן שטח את תחושותיו באשר לחקירת המשטרה המתנהלת בעניינו

 

בן-אליעזר כותב: "ביום שישי, בישורת האחרונה של התמודדות ארוכה, 4 ימים לפני ההצבעה בכנסת על תפקיד נשיא המדינה, אשר בכל הצניעות הייתי המועמד המוביל, זומנתי בהתראה של 20 דקות למשטרה לבדוק את מקורות המימון של דירתי. השבתי על כל מה שנשאלתי. ואף התחייבתי לשוב ולגבות את דברי במסמכים והוכחות. אני שב ומדגיש את מה שאמרתי גם במשטרה וגם באמצעי התקשורת בתקופה האחרונה - כל שקל ששולם לקניית הדירה שקוף וידוע.

 

"ב-24 השעות האחרונות חשבתי והתלבטתי רבות מה לעשות. מחד, האם להרים ידיים בניגוד לאופי שלי, ולפרוש מההתמודדות? שכן ההתמודדות לנשיאות היא הסיבה לגל ההשמצות העכור שתוקף אותי. מאידך, האם להיכנע ולתת למי שעומד מאחורי הדבר הזה את מבוקשם? ויש גם מי שיגידו, שהפרישה היא הודאה באשמה, דבר שאין בכוונתי לעשות. להפך, אין לי ספק כי בזמן הקרוב האמת תצא לאור".

 

בן-אליעזר בן-אליעזר צילום: ישראל הדרי

 

עוד כתב בן-אליעזר: "בגיל 12 עליתי לבד לארץ. 30 שנים שירתתי את מדינתי כלוחם ומפקד בצה"ל ו-30 שנים כמשרת ציבור. כיהנתי שבע פעמים כשר, בין היתר כשר הביטחון וכממלא מקום ראש הממשלה ואף כיושב ראש מפלגת העבודה. לפני 8 חודשים החלטתי להתמודד על תפקיד נשיא מדינת ישראל. עם כל הצניעות, אני המועמד בעל הניסיון הרב ביותר והמתאים ביותר, בעל העשייה המשמעותית והמגוונת ביותר למען המדינה".

 

"מרגע שהודעתי על התמודדותי לתפקיד, לא פסק מסע השמצות והכפשות אגרסיבי ומתוזמן נגדי, מסע שכל מטרתו למנוע ממני מלהתמודד ומלכהן כנשיא המדינה. בלב כבד מאוד, קיבלתי את ההחלטה לפרוש מההתמודדות. שמי הטוב מלווה אותי מיום היוולדי, ובכוונתי להמשיך ולשמור על שמי, כבודי ועל האמת", כתב בן אליעזר.

 

"יש לי אמון מלא ברשויות החוק והצדק של מדינת ישראל, ואני בטוח, כי בסיום תהליך הבדיקה, גם רשויות החוק יאמתו את הידוע לי - לא עברתי על החוק, מקורות הכנסתי היו ועודם גלויים ושקופים, וגם המידע על ההלוואה שקיבלתי, המגובה במסמכים, ידוע לרשויות המדינה השונות".

 

"מאמין בחשיבות מוסד הנשיאות"

 

"למרות החלטתי, אלחם לכך שייבדקו כל השאלות החשובות: כמה זמן היה המידע בידי רשויות המדינה השונות? מדוע הוחלט להתחיל בחקירה דווקא עכשיו ימים ספורים לפני סוף ההתמודדות, כאשר אני מתגורר בדירתי כבר למעלה משנה?

 

"מלבד השאלות המשפטיות, עלינו כחברה דמוקרטית ומתקדמת לנהל דיון מעמיק לגבי התנהלותנו. האם הפוליטיקה החדשה אליה אנו משתוקקים היא הפיכתם של אישי ציבור לשק חבטות? האם ייתכן, כי רשויות החוק ישמשו כלי בידם של בעלי אינטרס וישפיעו על מהלכים דמוקרטים במדינה?

 

"אני מאמין בחשיבותו של מוסד הנשיאות. אדם, אשר מתוקף תפקידו מאחד ומגבש את העם, מהווה ייצוג לכל שכבות האוכלוסייה וסמל למדינתנו. כפי שהובהר לי על ידי גורמים שונים, מוסד היועץ המשפטי לממשלה והמשטרה לא יקבלו החלטות בימים הקרובים. ומאידך, איני רוצה שהליך הבחירה לנשיאות, שכבר זוהם עד כה יתר על המידה בהכפשות והשמצות, יתעכב ואף יוביל לשינוי חוקי יסוד.

 

"אני מקווה ש'הסיכול הממוקד' שאני עובר יהיה הפרשה האחרונה, בהתמודדות הנוכחית לנשיאות, ואף לעתיד לבוא. אני מאחל הצלחה רבה לכל המועמדות והמועמדים".

 

"אמנע מראיונות לתקשורת בימים הקרובים"

 

"אני רוצה להודות גם לחברי ורעי, יו"ר מפלגת העבודה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, עימו התייעצתי רבות ב 24 השעות האחרונות. בוז'י התגלה בעיני, שוב, כמנהיג, כאיש בעל יושר פנימי ודרך ארץ, שקול וחכם. אני רוצה להודות גם לחברי מסיעת העבודה, לכל חברי הכנסת מסיעות הבית השונות ובראשם יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, החברים, השותפים לדרך בתקופות השונות, ולאזרחי ישראל כולם על התמיכה והאהבה הרבה.

 

"כדי לא להפריע למהלך התקין של הבחירות לנשיאות, בימים הקרובים אמנע מראיונות לתקשורת, אך כמי שנלחם כל חייו, אין בכוונתי להפסיק גם הפעם, עד שאביא לחקר האמת. ואולי, המקרה הזה יוביל לחשבון נפש ולהפסקת התרבות הקלוקלת של 'סיכולים ממוקדים' שהפכו חלק משגרת חיינו והתנהלותנו כמדינה".

 

דליה איציק, אחת המועמדות לנשיאות, אמרה בתגובה: "אני מצטערת עבור ח"כ בן-אליעזר, שיש לו זכויות רבות בתפקידים המשמעותיים בהם כיהן ומקווה בשבילו שיוכיח את חפותו. לא ככה ייחלנו שייראה המרוץ לנשיאות. מי שייבחר, משימתו הראשונה תהיה לחזק את אמון הציבור במוסד הנשיאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x