$
בארץ

אלון חסן שוחרר למעצר בית: הורחק ל-3 חודשים מהנמל

חסן והאחים יניב ואורי בלטר שוחררו הבוקר (ו') למעצר בית בתנאים מגבילים. השלושה שהו במעצר במשך 12 יום, במסגרת חקירה של להב 433 ורשות המסים שעניינה שחיתות בנמל אשדוד ובין השאר מתן וקבלת שוחד. החקירה תימשך

זוהר שחר לוי 11:4106.06.14

אלון חסן והאחים יניב ואורי בלטר שוחררו הבוקר (ו') למעצר בית בתנאים מגבילים, זאת לפי החלטת בית משפט השלום בכפר סבא שניתנה בתחילת השבוע.

 

 

השלושה שהו במעצר במשך 12 יום, במסגרת חקירה של להב 433 ורשות המסים שעניינה שחיתות בנמל אשדוד ובין השאר מתן וקבלת שוחד. החקירה תימשך.

 

שופט בית משפט השלום בכפר סבא, מיכאל קרשן, האריך בתחילת השבוע בחמישה ימים (עד היום) את מעצרו של יו"ר ועד העובדים בנמל החשוד בעבירות של קבלת שוחד, סחיטה ומרמה. "בוצעו עשרות פעולות חקירה שמחזקות את הראיות והחשדות נגדו", אמר בדיון נציג המשטרה. "אני לבד בתא מול 4 קירות", לחש חסן לבני משפחתו וחבריו שגדשו את האולם.

 

חסן אמר בדיון: "מבקשים להרחיק אותי מהנמל לשלושה חודשים כשתסתיים החקירה. אני מנהל מאבק של עבודה מאורגנת. מנסים להפליל אותי. זה קרקס. לפי הדרך שהדברים התנהלו ידעתי שמנסים להוציא אותי מהמשחק. אין דרך חוקית לעשות את זה - רק להרוג אותי או להפליל אותי. אני מבקש שיאפשרו לי לחזור לבצע את עבודתי כיו"ר ועד העובדים".

  

אלון חסן בהארכת המעצר אלון חסן בהארכת המעצר צילום: עמית שעל

 

בית המשפט האריך באותו הדיון (עד להיום) גם את מעצרם של יניב בלטר, בעלי דנה לוגיסטיקה, שותפו העסקי לשעבר וחברו של אלון חסן, אורי בלטר, אחיו של יניב וסמנכ"ל בדנה ודוד חסן, בן דודו של אלון וסמנכ"ל תפעול בדנה. החל מיום שישי הם ישהו במעצר בית עד ה-16.6. נאסר עליהם להגיע לנמל או למשרדי דנה לוגיסטיקה במשך 90 יום.

 

פרשת דנה היא אחת מתוך שלוש פרשות שחוקרת היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ). החשד בפרשת דנה הוא שחסן ניצל את כוחו בנמל כדי לסחוט חברות הזקוקות לשירותי פיקוח על פריקה שהיא סיפקה, כדי שיעבדו איתה ולא עם קבלני שירות אחרים. בין החברות שלכאורה נעשה ניסיון לסחוט אותן היו כיל, נשר ויבואני גרוטאות.

 

על פי החשד, חסן קיבל שוחד מיניב בלטר בתמורה לחסות שפרס על דנה. אחת הדרכים להסוות את כספי השוחד הייתה עסקה פיקטיבית לכאורה שבמסגרתה קיבל חסן מבלטר 20% מסניף שיפודי ציפורה בעיר אשדוד ללא תמורה. חסן נתן לבלטר צ'קים על סך 700 אלף שקל תמורת חלקו בסניף. עם זאת צ'קים אלה לא נפרעו, ועל כן החוקרים חושדים שהיה מדובר בעסקה למראית עין בלבד, שכל מטרתה לטשטש את העבודה שחסן קיבל בחינם אחוזים בסניף. 

 

חקירתם של מעורבים בשתי הפרשות האחרות בנמל – שמן וחברת חומרי הניקוי ק' - הסתיימו בשלב זה. בפרשת שמן החשד של החוקרים הוא שבעלי השליטה בחברת חיפושי הנפט, ג'קי בן זקן ואברהם נניקשוילי, קיבלו טובות הנאה מדנה בתמורה לחוזה לשכירת שטחי אחסון לציוד קידוח בתעריף גבוה במיוחד שנחתם עם שמן. כך למשל חברה NA הפרטית בבעלות נינקשוילי ובן זקן קיבלה מיליון שקל מדנה. הכסף עבר לקבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד במסגרת הסכם חסות בין דנה לקבוצה שבבעלות בן זקן.

 

בפרשת החברה ק' חשוד חסן שהשתמש בבעלי השליטה בה ר.ב, ששמו אסור בפרסום, כדי למכור חומרי ניקוי לנמל מחברה בבעלותו בשווי של כ-900 אלף שקל. החוקרים חושדים שחסן פעל על מנת שק' תזכה במכרז מול הנמל. כך למשל מיחידות הנמל הגיעו דרישות לחומרי ניקוי ספציפיים שרק חברת ק' שיווקה. כמו כן השוטרים חושדים שר.ב קיבל מידע מוקדם על הצעות המחיר של מתחריו, כך שהיה יכול להציע מחיר טוב מהם. החוקרים הטיחו בו כי ידע מראש שיזכה במיני מכרז על חומרי ניקוי.

 

"חקירת המשטרה מתקדמת בקצב מהיר ויעיל", כתב השופט קרשן. "פעולות רבות בוצעו. הצורך בהמשך מעצר הוא חשש לשיבוש חקירה. כשהיא עומדת לבדה אינה יכולה במצב רגיל להיות לא מוגבלת. לכן אני קובע שישוחרר ביום שישי למעצר בית. זה זמן סביר לחוקרי המשטרה לבצע את כל הפעולות שהיא צריכה. בשישי ישוחרר בתנאים מגבילים. אם תחול התפתחות המשטרה רשאית לבקש הארכת מעצר. הוא ישוחרר בתנאים הבאים: מעצר בית מלא עד 22.6. הרחקה מנמל אשדוד למשך 90 יום. אציין כי שמעתי את טענת החשוד כי זאת חקירה פוליטית ומנסים לסכל את פעילותו. עדיין לא ניתן לאפשר לו לחזור לסביבה שבה בוצעו לכאורה העבירות. הוא יפקיד 100 אלף שקל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x