$
משפט

השותף העסקי של חסן: סגן מבקר עיריית אשדוד

מפסק דין שניתן באוקטובר 2013 בבית המשפט המחוזי בבאר שבע עולה כי תמיר בראנץ, סגן מבקר יחידת הביקורת בעיריית אשדוד, הוא שותפו העסקי של חסן בבית קפה בעיר

ליאור גוטמן 08:0629.05.14

קשריו של אלון חסן, יו"ר ועד הנמל החשוד בקבלת שוחד ובהלבנת הון, בעיריית אשדוד עמוקים אף יותר מכפי שחששו במשרד האוצר.  

השבוע נחשף ב"כלכליסט" כי רשות החברות הממשלתיות הביעה חשש כי חברותם של חסן ושותפו לוועד הנמל אבינועם שושן במועצת העיר אשדוד עלולה לפגוע בהקמת הנמל החדש בעיר. אולם קשריו של חסן בעירייה נוגעים גם לתחומים אחרים: מפסק דין שניתן באוקטובר 2013 בבית המשפט המחוזי בבאר שבע עולה כי תמיר בראנץ, סגן מבקר יחידת הביקורת בעיריית אשדוד, הוא שותפו העסקי של חסן בבית קפה בעיר. הקשר הזה מעלה חשש לניגוד עניינים, שכן מחלקת הביקורת מפקחת על הוועדות בעירייה, שחסן חבר בכמה מהן.

 

איש הוועד אבינועם שושן איש הוועד אבינועם שושן צילום: אוראל כהן

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה שעצם העובדה שבכיר במשרד מבקר עיריית אשדוד הוא השותף העסקי של חסן היא פרובלמטית: "אנו מודעים לבעייתיות העולה מהשאלה הן בהיבט של מינהל תקין והן בשל הנראות הציבורית, והיא מטופלת על פי הוראות החוק לעניין איסור עבודה נוספת של עובד עירייה. במקביל, אנו ממתינים לתוצאות הערעור על פסיקת השופט פרסקי שהוגש לבית המשפט העליון, אשר יחליט בנוגע להעברת חלקו של בראנץ בזיכיון".

 

בעירייה מחדדים שיש בידם הצהרה של בראנץ שהוא לא קשור לחסן, למרות פסק דין מאוקטובר האחרון שקשר את שניהם יחד לבית קפה מפורסם בעיר.

 

ומה לגבי חסן עצמו? בעירייה טוענים כי "לראש העיר אין אפשרות לדרוש את התפטרותו של חבר מועצת עיר המצוי בחקירה, שכן בהתאם לסעיף 120 לפקודת העיריות, חבר מועצה פסול מלכהן, רק לאחר שהורשע בפס"ד סופי ובית המשפט קבע שיש עם העבירה שבה הורשע, משום קלון"

 

ובעניין חברותו של חסן בוועדות ובניית הנמל החדש מחדדים שם כי "נערכה פנייה לוועדה למניעת ניגודי עניינים במשרד המשפטים על מנת שתחווה דעתה. טרם התקבלה חוו"ד הועדה בנושא. עם זאת יודגש כי בכל הקשור לנמל אשדוד ו/או הקמת נמל חדש בעיר, חסן לא יוכל לקחת מטבע הדברים, חלק בדיון בנושא".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x