$
בארץ

בעל מניות בשמן לחברה: לתבוע הדירקטורים בגין התקשרות פסולה עם נמל אשדוד

במכתב ששלח בעל המניות למנכ"ל החברה הוא דורש מינוי חוקר חיצוני שיבחן את התנהלות הבכירים בהתקשרות שמן עם דנה לוגיסטיקה שבבעלות בן דודו של של אלון חסן, יו"ר ועד עובדי הנמל

ליאור גוטמן 10:0028.05.14

פרשת השחיתות בנמל אשדוד מטרידה את בעלי המניות של חברת שמן. על פי דיווח שפרסמה שמן לבורסה היום (ד'), מנכ"ל החברה, יוסי לוי, קיבל אמש (ג') מכתב דרישה מעו"ד המייצג לטענתו בעל מניות בחברה ובו הוא דורש כי "החברה תפעל למיצוי זכויותיה על דרך של מינוי חוקר חיצוני לבדיקת כל ההתקשרויות של החברה עם צדדים שלישיים והגשת תובענה כנגד דירקטורים ונושאי משרה בחברה, בעבר ובהווה, וצדדים שלישיים". הנימוק העיקרי של הדרישה הוא האחריות של בכירים בחברה להתקשרות עם חברת דנה לוגיסטיקה שפעלה בנמל אשדוד ושחברת שמן שימשה כלקוח העיקרי שלה.

 

על פי החשדות, שפורסמו עוד באוקטובר האחרון ב"כלכליסט" במסגרת ביקורת חיצונית של משרד רו"ח הולצמן-רוזנבלום חברת דנה לוגיסטיקה הוחזקה בין השאר על ידי בן דודו של יו"ר ועד עובדי הנמל אלון חסן, והיא פעלה להשכרת שטיחי אכסון לציוד קידוח עבור חברת שמן. במהלך תקופת השכירות לא דווח להנהל החברה על השכרת השטח שנמסר לשמן, מה גם שהתמורה הכספית עבור השכירות הייתה נמוכה מהמקובל ושלשלה, לכאורה, כ-7 מיליון שקל לכיסם של בעלי אינטרסים.

 

ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, מבעלי השליטה בשמן ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי, מבעלי השליטה בשמן צילום: עמית שעל

 

אתמול דיווחה שמן שחלק מבעלי החברה נחקרו בנושא נמל אשדוד ובשעות הערב פורסם  שיו"ר החברה לשעבר גבי אשכנזי זומן אף הוא לתת עדות בנושא.

 

שמן מסכמת את הדרישה באמירה ש"בשלב מקדמי זה, החברה בוחנת עם יועציה את הדרישות והטענות והיא תפעל בהתאם לדין וככל שיידרש על מנת להגן על זכויותיה".

 

כזכור, בסוף 2013 נכשלה החברה במציאת מאגר נפט מול חופי פלמחים, מה שגרם למשקיעים ולבעלי החברה הפסד של כ-200 מיליון דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x