$
בארץ

נתן אשל עשוי לגרוף מיליוני דולרים - עמלה מהעסקה בין מקורות למקסיקו

היקף השלב הראשון של העסקה, הכולל טיהור אקוויפרים, הוא 4 מיליון דולר; בשלב השני עשויה מקורות להקים מתקני התפלה במקסיקו במאות מיליונים

רוני זינגר 20:3125.05.14

נתן אשל, המקורב לבני הזוג נתניהו, שימש מתווך בעסקה שחתמו מקורות וממשלת מקסיקו. היקף השלב הראשון של העסקה הוא 4 מיליון דולר - ואשל לגזור עמלה של כ-5%-7%. בשלב השני היקף העסקה עשוי לגדול למאות מיליוני דולרים. 

 

לפי העסקה, שנחתמה בנובמבר האחרון במקסיקו בעת ביקורו של הנשיא שמעון פרס, מקורות ייזום - חברה בת של מקורות, העוסקת בפיתוח מיזמי מים בעולם - תבצע טיהור אקוויפרים. העסקה הזו תכניס למקורות 4 מיליון דולר. לאחר סיום פעולות הטיהור, יוחלט האם תמשיך מקורות גם בבנייה של מתקני התפלה - במאות מיליוני דולרים. 

נתן אשל נתן אשל צילום: עופר עמרם, ynet

 

חברת מקורות ייזום נעזרת בשורה ארוכה של סוכנים המתווכים בינה לבין מדינות וארגונים. הסוכנים זוכים לקבל אחוזים בודדים מהעסקה, ובדרך כלל פחות מ-10%, וכך גם צפוי לקבל אשל.

 

אשל עזב את עבודתו כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, לאחר שהטריד אחת אחת מעובדות הלשכה. הוא הועמד לדין משמעתי בנציבות שירות המדינה ולאחר מכן פרש מתפקידו, תוך התחייבות שלא לעבוד עוד בשירות הציבורי. עם זאת, הוא נותר מקורב מאוד לבני הזוג נתניהו.

 

ממקורות נמסר בתגובה: "החברה, אשר הוסמכה על ידי הממשלה לבצע פרויקטי מים בעולם, מאפשרת פעילות בתחום, באמצעות החברה הבת, על ידי סוכנים, בדומה לנעשה בתעשיות אחרות בחו"ל, לרבות התעשיות הביטחוניות ובהתאם לחוזים סטנדרטיים המקובלים בסוג זה של פעילות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x