$
בארץ

הממשלה אישרה: חברת נתיבי איילון תעבור לניהול מלא של משרד התחבורה

עיריית תל אביב ויתרה על חלקה בחברה הממשלתית לאחר שהגיעה להסכמה כי משרד התחבורה יעביר אליה את חלקו בחברת אוצר מפעלי ים האחראית על שטחי נמל תל אביב

ליאור גוטמן 14:1925.05.14

חברת נתיבי איילון עוברת לניהול מלא של משרד התחבורה, כך נקבע היום (א') בישיבת הממשלה לאחר שהשרים הצביעו בעד הצעתו של שר התחבורה ישראל כץ בנושא.

 

עובדי נתיבי ישראל (ארכיון) עובדי נתיבי ישראל (ארכיון) צילום: גדי קבלו

 

עד היום הבעלות על חברת נתיבי איילון התחלקה באופן שווה בין משרד התחבורה לעיריית תל אביב, שהסכימה להעביר את חלקה בניהול לטובת משרד התחבורה לאחר הסכמה שמשרד התחבורה יבצע מהלך דומה ויעביר את החזקותיו בחברת אוצר מפעלי ים (שאחראית בין השאר נמל תל אביב) לטובת עיריית תל אביב.

 

לפי נתוני האוצר חברת נתיבי איילון הוקמה ב-1970 עם אחריות על תכנון התחבורה במטרופולין דן. נתיבי איילון פועלת בצורה שאינה למטרת רווח והיא מדווחת על פעילותה על פי כללי חשבונאות ודיווח כספי הנהוגים על ידי מלכ"רים. מחזור הפעילות שלה לשנת 2013 הסתכם בכ-411 מיליון שקל, זאת לעומת מחזור של 466 מיליון שקל בשנת 2012. 63% מהעבודות שהיא מבצעת מיוחסות למשרד התחבורה והשאר לעיריית תל אביב. נתיבי איילון סיימה את 2013 בהפסד של 4 מיליון שקל, זאת לעומת הפסד של 2.6 מיליון שקל ב-2012.

 

עם העברת תחומי הפעילות שלה למשרד התחבורה היא תהפוך לזרוע ביצוע של משרד התחבורה שתצא מתחומי מטרופולין דן ותעבור לפעול בכל תחומי הארץ ובתחום העירוני בלבד. בתחום הבין עירוני האחריות נשראל בידי חברת נתיבי ישראל (מע"צ לשעבר).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x