$
בארץ

ביטול עסקת תנובה יעלה לצדדים 140 מיליון שקל

לפי דיווח של מבטח שמיר לבורסה, נסיגה של אייפקס או ברייט פוד מההסכם, תחייב את הצד הנסוג לשלם פיצוי של 140 מיליון שקל לצד השני. ברייט פוד התחייבה לשמר את מרכז העסקים של תנובה בישראל ולשמור על רוב ישראלי בדירקטוריון

גולן חזני 10:5422.05.14

ברייט פוד הסינית התחייבה בהסכם עם אייפקס לשמר את מרכז העסקים של תנובה בישראל, ולדאוג לרוב ישראלי גם בדירקטוריון החברה, הן בהנהלת החברה והן בשמירה על תפקיד המנכ"ל לישראלי. עוד התחייבה ברייט פוד כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט", לשמר את ההנהלה והעובדים של החברה ולהימנע מהלקטין את הפעילות של תנובה בישראל.

 

פרטים אלה עולים מדיווח של מבטח שמיר לבורסה. לפי הדיווח, הסכם בין תנובה לבין ועד העובדים של תנובה לגבי המענק שיקבלו עובדי החברה, הוא אחד התנאים המתלים לביצוע העיסקה. אייפקס לקחה על עצמה את תשלום המענק לעובדי תנובה במסגרת ההסכם עם ברייט פוד הסינית. במידה והסכם עם העובדים לא ייחתם תוך שלושה חודשים, אייפקס תוכל לסגת מהעיסקה בלי קנס. המו"מ מול העובדים יתנהל ע"י תנובה ואייפקס תוכל לשלם את המענק מקופתה או מקופת חברות קשורות בשליטתה, כלומר תנובה.

 

בכירי ברייט פוד בכירי ברייט פוד צילום: אוראל כהן

 

נסיגה מסיבה אחרת, של אייפקס או ברייט פוד, תחייב את הצד הנסוג לשלם פיצוי של 140 מיליון שקל לצד השני. כל צד רשאי בתוך שלושה החודשים שהוקצבו להשלמת העיסקה, להודיע על הארכת מועד ההשלמה בשלושה חודשים נוספים. התנאים להשלמת העיסקה הם אישורים רגולטוריים מסין ומישראל, הרעה מהותית בתוצאות תנובה ומגבלה חוקית שתמנע את ביצוע העיסקה. מיגבלה כזו איננה קיימת היום בישראל.

 

מה דעתך על מניית מבטח שמיר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

"אנחנו גאים ברכישת תנובה; עבורנו מדובר בהשקעה יציבה לטווח ארוך, שתסייע לתנובה להפוך לחברה גלובלית החודרת לשווקים חדשים", כך הודיעה הבוקר קבוצת ברייט פוד בתגובה על רכישת תנובה. זאת לאחר שאמש הגיעה לסיכום עם קרן ההשקעות אייפקס על רכישת 56% מיצרנית המזון הגדולה בישראל, זאת בכפוף לאישורים הרגולטוריים.

 

החברה הסינית שפרסמה את ההודעה באמצעות משרד יחסי הציבור גילאב מסרה עוד, "בכוונתנו להמשיך ולשמור על תנובה כחברה ישראלית ונמשיך לשמר את שיתוף הפעולה עם כלל הגורמים המקומיים הרלוונטיים לרבות העובדים, הלקוחות, החקלאים ומגדלי הבקר וזאת על מנת לשרת את הצרכן הישראלי בנאמנות. שיתוף הפעולה בין ברייט פוד לתנובה ייצר פלטפורמה בינלאומית לפיתוחה העתידי של החברה.

 

"ישראל היא מדינה עם טכנולוגיה חקלאית מתקדמת ותנובה היא חברת המזון הגדולה בישראל עם מותג מבוסס, פורטפוליו מוצרים מגוון ונתח שוק מוביל. הסינרגיה בין תנובה וברייט פוד תושג באמצעות חילופי משאבים הדדיים ושיתוף פעולה בתחומי חדשנות המוצר, מחקר ופיתוח וטכנולוגיה חקלאית".

 

בהודעה נמסר כי ברייט פוד, מחברות המזון הגדולות בסין, עוסקת בחקלאות מודרנית, יצור והפצת מזון ובבעלותה רשת קימעונאית וחברות לוגיסטיקה. לחברה עשרה תחומי פעילות ליבה הכוללים בין השאר: מוצרי חלב, סוכר, יין, רשתות קמעונאיות, ייצור מזון מקיף, פיתוח נדל"ן מסחרי ולוגיסטי, חקלאות מודרנית ושירותים פיננסים.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x