$
משפט

הותר לפרסום: חברת הנדל"ן שבמרכז פרשת הלבנת ההון - ב. יאיר

בכירים בחברת נדל"ן ציבורית חשודים בהלבנת הון בהיקף של 60 מיליון שקל; מוקדם יותר היום נמסר מב. יאיר כי "בעתיד הקרוב יתברר שאין ממש בחשדות שהועלו נגד החברה"

תומר גנון וזוהר שחר לוי 18:2921.05.14

חברת הנדל"ן ב.יאיר, שבשליטת יאיר ויוסף ביטון היא החברה הציבורית העומדת במרכז פרשת הלבנת ההון למשפחת אברג'יל - כך הותר הערב (ד') לפרסום. בכירים בחברה נעצרו על ידי המשטרה אתמול למשך שבוע ימים. הם חשודים בביצוע עבירות מרמה בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד, הלבנת הון, עבירות תכנון ובנייה ועבירות מס. אתמול צנחה מניית החברה בכ-20%, ככל הנראה על סמך שמועות על מעצרם של בכירים בחברה. לאור פנייה של רשות ניירות ערך לבורסה, הופסק היום המסחר במניית החברה.

 

כאמור, אתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון בשבעה ימים את מעצרם של בכירי בחברה. היום דחה בית המשפט המחוזי מרכז את ערעורם של החשודים והורה כי יישארו במעצר 6 ימים נוספים כפי שנקבע אתמול.

 

מב. יאיר נמסר: "החברה ממשיכה עבודתה כרגיל מול אלפי לקוחותיה בפרויקטים למגורים ומסחר. חברת ב.יאיר שהינה כידוע, אחת מחברות הנדל"ן הציבוריות המובילות במשק, תמשיך ותשרת נאמנה את הרוכשים ובעלי האג״ח שלה. בעתיד הקרוב יתברר שהחשדות שהועלו כנגד החברה כפי שהופיעו בכלי התקשורת השונים אין בהם ממש".

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

ברשות לניירות ערך פרסמו הערב הודעה בעניין הפרשה: "עם פתיחת חקירת המשטרה לגבי החברה הוטל צו איסור פרסום על הפרשה לבקשת משטרת ישראל", הסבירו ברשות והמשיכו: "צו כללי זה הוסר אתמול אולם לבקשת החברה ניתן מיד לאחר מכן צו איסור פרסום של בית המשפט ביחס לזהות החברה ובעלי השליטה החשודים, וכן כל מידע שעלול לזהות אותם ואת החברה. כתוצאה מכך, התפרסמו באמצעי התקשורת כתבות בנוגע לחקירה והחשדות כלפי חברה ציבורית בתחום הנדל"ן, אולם נאסר פרסום מידע שיזהה את החברה עצמה.

 

"בשל צו איסור הפרסום של בית המשפט לא ניתן היה לחייב את החברה בפרסום דו"ח מיידי מצד החברה, או להשעות את ניירות הערך שלה ממסחר (מחשש שהדבר יזהה מיידית את החברה ויביא בכך להפרת צו איסור הפרסום).

 

"מיד לאחר הסכמת המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום שניתן קודם לכן לבקשתה, נעתר בית המשפט לבקשה חדשה מטעם החברה לאסור בין היתר פרסום כל מידע שעלול להביא לזיהוי החברה. מרגע זה פעלה רשות ניירות ערך להגשת בקשה דחופה לבית המשפט על מנת שיתיר השעיה של המסחר בניירות הערך של החברה, וכן יסיר את צו איסור הפרסום כדי שניתן יהיה להורות על דיווח מיידי של החברה. לעמדת הרשות, לא ניתן לנהל מסחר תקין על בסיס שמועות ומידע לא שוויוני בין המשקיעים, ולפיכך חובת הדיווח גוברת על האינטרסים בהותרת צו איסור פרסום על זהות החברה והחשודים.

 

"בית המשפט קיבל את עמדת הרשות והתיר לבורסה להשעות את המסחר בניירות הערך של החברה, וכן לתת הודעה על עצם השעיית המסחר מבלי שיהיה בכך כדי לפגוע בצו איסור הפרסום. עם קבלת החלטת בית המשפט, השעתה הבורסה את המסחר בניירות הערך של החברה. לעניין הדיווח המיידי קבע בית המשפט כי הצדדים יגבשו הסכמות בקשר עם איסור הפרסום, ואלו יובאו לפניו. בעקבות שיחות בין הרשות והחברה, הסכימה החברה לוותר על צו איסור הפרסום, והודעה על כך נשלחה לבית המשפט. עם קבלת החלטת בית המשפט על ביטול צו איסור הפרסום, הגישה החברה דוח מיידי בדבר החקירה".

 

ב. יאיר, שבשליטתם של יאיר ביטון (41.53%) ויוסף ביטון (40.95%), היא חברה קבלנית לעבודות בנייה העוסקת בשלושה תחומי פעילות עיקריים: ייזום ובנייה של פרויקטים בענף הנדל"ן בישראל, בעיקר פרויקטים של בנייה למגורים; ייזום ובנייה של פרויקטים בחו"ל, כמו למשל מרכז אירופה; ותחום הקמה והשכרה של נכסים מניבים הכולל נדל"ן למטרות מסחר, שירותים, משרדים ודיור מוגן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x