$
בארץ

רופאי הדסה אישרו את ההסדר למרות התנגדות הספקים

הסדר ההבראה אושר ברוב של כ־90% בקרב הרופאים, והוא צפוי לעבור למרות התנגדות של ספקי בית החולים שיאלצו לוותר על רבע מהחוב כלפיהם

מיקי פלד 09:0521.05.14

עובדי הדסה אישרו אתמול את מתווה הסדר ההבראה. ההסדר אושר ברוב של כ־90% בקרב הרופאים, כשבשם האחיות והעובדים הצביעו נציגי הוועד לאישור ההסכם. היום צפוי המחוזי בירושלים לאשר את ההסדר ובכך לסיים את הקפאת ההליכים שבה נתון בית החולים יותר משלושה חודשים.

 

עם זאת, בית החולים עדיין לא מגיע אל מי מנוחות, שכן עתה ייפתח משא ומתן פרטני בין המדינה לבעלים על הסכם ההבראה על פי המתווה שהוגש בתחילת השבוע לבית המשפט.

 

גם כאן צפויים להיות מאבקים שעשויים להגיע עד כדי התפטרות של מנכ"ל הדסה, אביגדור קפלן. השבוע רמז קפלן כי "ישקול את צעדיו" אם ימונה חשב מלווה מטעם המדינה לפקח על יישום תוכנית ההבראה.

 

ההסדר קובע בין השאר כי המדינה תזרים לבית החולים 1.3 מיליארד שקל עד שנת 2020 והבעלים, נשות הדסה, יזרימו עוד 700 מיליון שקל. כ־300 עובדי מינהל ומשק ו־30 רופאים יפוטרו או ייאלצו לפרוש. במקביל, העובדים יספגו קיצוץ שכר של 2%–4.5% למשך שלוש שנים, שיוחזר בעוד עשר שנים.

 

ספקי בית החולים, ובהם גם חברות ניקיון ושמירה, ייאלצו לספוג קיצוץ של 25% בחוב של בית החולים אליהם.

 

בקרב הספקים נרשמה התנגדות להסדר, אך על פי הערכת הנאמנים של בית החולים, בית המשפט צפוי לאשר את ההסדר גם אם בקרב הספקים לא יהיה רוב בסופו של דבר.

 

פרופ' דרור מבורך, יו"ר ועד מנהלי המחלקות בהדסה, אמר ל"כלכליסט" כי "הכל עכשיו רק מתחיל, אבל אני מעדיף את הקשיים שיהיו על הקשיים הקודמים. עם הקשיים האלה אפשר להתמודד ואפשר ליצור מהם. בסך הכל עברנו טראומה לא קטנה, ועכשיו יש תקווה שנוכל להתחיל מחדש". מבורך הוסיף כי "היינו מוכנים למתווה כבר לפני ההקפאה. הכניסה להקפאה היתה משגה והיום מודים בזה גם אלו שדחפו אליה, כמו במשרד האוצר וגם בהנהלה שרצתה את ההקפאה בשלב מסוים".

 

נאמן בית החולים, עו"ד אשר אקלסרד, אמר ל"כלכליסט" כי "אם בית המשפט יאשר את ההסדר תתחיל עבודת היישום שתהיה קפדנית ונצטרך להוציא אותה לפועל במהירות, כולל פיטורים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x